Дмитро Шлемко: Рішення спецсуду – це результат рішення однієї людини – Януковича

Вищий спецсуд ухвалив рішення залишити вирок Печерського суду та рішення Апеляційного суду у газовій справі Юлії Тимошенко без змін.

Таке рішення зачитав суддя Олександр Єлфімов.

«Вирок залишити без змін», - зазначив він.

Він також залишив без задоволення клопотання адвоката Тимошенко – Миколи Сірого про зміну запобіжного заходу Тимошенко.

Крім того суд відхилив усі клопотання щодо визнання неправомірними дій адвокатів Тимошенко. Раніше під час розгляду Печерським судом справи, суддя Родіон Кіреєв виніс окрему ухвалу щодо дій адвокатів Титаренка та Власенка, усунувши їх від процесу.

Присутні зустріли рішення криками «Ганьба!».

Таким чином, вирок Печерського суду, який присудив Тимошенко до 7 років ув’язнення через одноосібне ухвалення директив на підписання газової угоди з Росією залишився у силі.

«Ці люди уже грають ва-банк, по принципу, що їм уже плювати на все. Рішення спецсуду – це результат рішення однієї людини – Януковича, який продемонстрував диктаторські замашки, а також те що він людина із обмеженими розумовими здібностями», — відзначив в коментарях «Малакаві» керівник обласного штабу Об’єднаної опозиції, народний депутат України Дмитро Шлемко.

За його словами, абсолютна більшість експертів, і навіть із команди Януковича були впевнені в тому, що рішення спецсуду буде іншим. Логічно було би рішення Печерського суду скасувати і відправити матеріали справи на дорозслідування, таким чином зняти напругу в Україні і в Європі. Проте Янукович вирішив по-іншому.

«Тепер вихід простий. Можна брати рішення спецсуду і подавати матеріали у Європейський Суд. Європейський Суд у свою чергу може долучити ці матеріали до справи, яку зараз розглядає і винести своє рішення, а рішення Європейського Суду є обов’язковим для виконання на території України», — говорить Дмитро Шлемко.

Якщо Україна відмовиться виконувати рішення Європейського суду, то її виключать з Ради Європи, а також введуть жорсткі санкції проти чиновників, які не виконали рішення. Їх можуть зробити персонами нон-грата в країнах Європи, арештувати їх майно та рахунки, які знаходяться в країнах Європи і припинити з ними будь-яке співробітництво. Це буде політична і економічна ізоляція.

Леся, 29.08.2012 16:22Вибір редакції

Найпопулярніші новини