Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися у липні 2012 року перемогу здобула б Об’єднана опозиція

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», якби вибори до Верховної Ради України відбувалися у липні 2012 року, то 42% опитаних однозначно взяли б у них участь, ще 32% – скоріше взяли б участь. Найвищий рівень мобілізації фіксується на Півночі, Заході та Сході, найнижчий – на Півдні країни та на Донбасі. Найвищий рівень мобілізації серед прихильників Свободи, Об’єднаної опозиції, Партії регіонів та КПУ.

 

РЕЗУЛЬТАТИ:

Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися у липні 2012 року перемогу здобула б Об’єднана опозиція у складі партій Батьківщина, Фронт змін та Громадянська позиція. Так, 25,5% опитаних (серед тих, хто взяв би учать у виборах) проголосували б за єдиний список опозиції, 20,3% – за Партію регіонів, 10,6% – за партію УДАР В.Кличка, 9,8% – за Комуністичну партію, по 4,4% – за Свободу та партію Н.Королевської «Україна – Вперед!». Ще близько 1% виборців підтримали б Народну партію та Нашу Україну. Решту партій – понад 4%, не визначились – 19%.

Серед всіх опитаних

Серед тих, хто має намір взяти участь у виборах

Об'єднаний список партiй Батькiвщина, Фронт змін та Громадянська позиція

19,5

25,5

Партiя регiонiв

15,4

20,3

УДАР

8,5

10,6

КПУ

7,7

9,8

Україна - Вперед!

3,4

4,4

Свобода

3,3

4,4

Народна партiя

1,0

1,2

Наша Україна

0,9

1,0

ПСПУ

0,6

0,6

Європейська партiя

0,4

0,5

Радикальна партiя

0,4

0,5

СПУ

0,3

0,5

УНП

0,2

0,2

Iнша партiя

1,9

2,0

Не братиму участi у виборах

17,2

Важко вiдповiсти

19,3

18,5

 

ТЕНДЕНЦІЇ:

       За останні два місяці дещо зросла готовність громадян брати участь у виборах. Зокрема, виросло число людей, готових брати участь у виборах, на Сході. Кількість «невизначених» не змінилась – практично кожен п’ятий опитаний, який заявив про наміри брати участь у виборах, не знає за кого голосувати. Найбільше «невизначених» на Півдні та Донбасі.

       За останні два місяці електоральна карта України практично не зазнала змін. Показники Об’єднаної опозиції не зазнали змін.

       За Об’єднану опозицію готові голосувати понад 40% виборців Заходу, близько 30% – Центру та Півночі, близько 20% – Сходу. Найгірші позиції на Півдні (близько 10%) та на Донбасі (8%).

       Партія регіонів дещо втратила, в першу чергу, через посилення позицій комуністів на Донбасі і Півдні, де їх вже підтримує кожен п’ятий виборець. Загалом КПУ демонструє найбільш динамічний ріст – вперше за останні кілька років її рейтинг досягнув 10%. Партію регіонів підтримують близько третини виборців Сходу, Півдня та Донбасу, майже кожен п’ятий на Півночі, понад 10% – в Центрі та лише 5% – на Заході.

       Понад 10% підтримують УДАР, за останні два місяці партія додала ще 1,5%. Найбільшу підтримку УДАР має на Заході та Півночі, додав у Центрі, на Сході і Півдні.

       Свобода та партія Н.Королевської «Україна – Вперед!» (понад 4%) й надалі впритул близькі до подолання прохідного бар’єру. Свободу і надалі найбільше підтримують на Заході, партію Н.Королевської – в Центрі країни.

 

МОТИВИ ГОЛОСУВАННЯ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ СТАВЛЕННЯ ДО ВЛАДИ

Понад половина (53%) опитаних, приймаючи рішення, за яку партію голосувати на парламентських виборах 2012 року, будуть голосувати проти курсу Президента В.Януковича, лише 23% – на підтримку курсу Президента. Ще чверть не визначилися. За останні п’ять місяців ці показники не змінилися.

Проти курсу Президента голосуватимуть близько 70% мешканців Заходу і Центру, майже 60% - Півночі і 45% - Сходу. Навіть на Донбасі і Півдні понад 30% опитаних мають намір голосувати проти курсу Президента. Лише на Донбасі кількість тих, хто голосуватиме на підтримку курсу В.Януковича перевищує кількість тих, хто голосуватиме проти.

Третина «невизначених» і майже половина прихильників КПУ мають намір голосувати проти курсу Президента.

40% опитаних швидше голосуватимуть на своєму мажоритарному окрузі за кандидата від опозиції, 43% – швидше не голосуватимуть за такого кандидата. Ще 19% – не визначились.

27% опитаних швидше голосуватимуть на своєму мажоритарному окрузі за кандидата від влади, 54% – швидше не голосуватимуть за такого. Ще 19% – не визначились.

Варто зазначити, що за останні п’ять місяців зменшилась як кількість тих, хто має намір голосувати за кандидатів від опозиції (з 43 до 39%), так і тих, хто голосуватиме за кандидатів від влади (з 32 до 27%). Лише половина прихильників УДАРу та партії Н.Королевської «Україна – Вперед!» мають намір голосувати за кандидатів від опозиції. Половина «невизначених» не визначились і стосовно того чи голосувати за кандидатів від опозиції чи від влади. У свою чергу лише 40% прихильників КПУ і третина прихильників партії Н.Королевської «Україна – Вперед!» мають намір голосувати за кандидатів від влади.

Леся, 02.08.2012 09:28Вибір редакції

Найпопулярніші новини