Влада підвищує ціни на воду, бо це бізнес «регіоналів», - міністр опозиційного уряду

Підвищення цін на воду для населення пов’язане з приходом на керівні посади у розподільчих мережах діячів з Партії регіонів.
 
Про це заявив міністр регіонального розвитку та ЖКГ Опозиційного уряду Володимир Бондаренко.
 
За його словами, підвищення цін на воду та інші комунальні послуги не може бути єдине для всієї України.
 
Бондаренко пояснив, що ціна на воду залежить як мінімум від трьох факторів: джерела походження (артезіанська, річкова тощо), ступеню очистки, дальності транспортування до споживача.
 
«Підвищення ціна на воду з 1 березня свідчить про те, що ніхто глибоко не аналізував цей процес. У Києві, наприклад, вода не може коштувати 3 гривні - вона дешевша», - заявив Бондаренко.
 
«Я особисто багато років намагаюсь дізнатись баланс споживання води киянами, але ця інформація ретельно приховується», - підкреслив депутат.
 
Володимир Бондаренко пояснив, що оскільки велика кількість води для киян береться із артезіанських свердловин, яку не потрібно додатково очищувати, це дозволяє владі «списати десятки тисяч тон хімічних реактивів та покласти кошти до власної кишені».
 
«Ми проводили експеримент у двох однакових будинках, де є лічильники води і де немає. У будинку, де стоять лічильники, середнє споживання води в середньому 3 кубометри на 1 людину на місяць, а у будинках, де громадяни сплачують за воду за розрахунковою системою –  від 10 кубів і більше», - розповів Бондаренко.
 
За його словами, таким чином у системі водопостачання відбуваються маніпуляції, які починаються від водозабору води та закінчуючи квартирами громадян, які сплачують за все це.
 
«На фоні заяв влади про непідвищення цін на комунальні послуги - це вже крок нових господарів цих систем», - заявив Бондаренко.
 
Він нагадав, що менеджмент в київських мережах, зокрема, у «Київенерго», переходить до «крупних діячів з Партії регіонів, яким до лампочки брехливі заяви уряду про те, що нічого не буде підвищуватися».
 
Володимир Бондаренко вважає основною проблемою відсутність у державі системи об’єктивного обліку житлово-комунальних послуг, визначення реальних цін на ці послуги.
 
Він нагадав, що після наполягання фракції «БЮТ-Батьківщина» був ухвалений законопроект про створення державного регулятора в системі житлово-комунальних послуг.
 
«Він створений, але до цього часу його функції зведені нанівець, і всі ці функції досі виконує НКРЕ, яка добре розбирається у електриці і газі, але ніяк не у воді і в інших комунальних послугах», - сказав міністр опозиційного уряду.
 
Володимир Бондаренко також повідомив, що готує низку депутатських запитів до прем’єр-міністра, міністра житлово-комунального господарства та до Генпрокуратури щодо маніпуляцій навколо підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, зокрема, на водопостачання.
Леся, 01.03.2012 17:24