Микола Томенко: Нинішня влада збирається з-під тишка здати ГТС і не вважає її загальнодержавною цінністю

Заступник Голови Верховної Ради, один з лідерів партії «Батьківщина» Микола Томенко заявив, що нинішня влада збирається з-під тишка здати Газотранспортну систему України і не вважає її загальнодержавною цінністю.
 
Микола Томенко нагадав, що сьогодні в порядку денному сесії останнім питанням стоїть розгляд урядового законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу (р.н.9429).
 
Даним законопроектом, зокрема, передбачається, що «реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) державних підприємств, дочірніх підприємств Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», що провадять діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання у підземних газосховищах, та Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України».
 
Як відомо, Верховна Рада у свій час конституційною більшістю прийняла рішення про заборону приватизації або передачі активів газотранспортної системи України, і в діючому законі сказано, що «реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділ, перетворення) державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту, а також їх приватизація забороняються».
 
Водночас, на переконання Миколи Томенка, той факт, що розгляд такого важливого законопроекту стоїть в порядку денному в п’ятницю останнім питанням, можна трактувати як те, що задум створити умови для можливої приватизації та реалізації російського проекту отримання контрольного пакету акцій на ГТС вирішили узаконити швидко і без журналістів.
 
Ще більше, додав Томенко, турбує те, що доповідачем з принципового питання, яке застерігає сьогодні енергетичну безпеку України, є аж заступник міністра енергетики та вугільної промисловості.
 
«Насправді про логіку дій влади щодо можливості приватизації чи створення консорціуму (на яких умовах, в який спосіб тощо) мусить доповідати якщо не прем’єр-міністр, то хтось із керівників уряду, а не один із багатьох заступників міністра енергетики», - наголосив Віце-спікер.
 
«За будь-яких обставин опозиція робитиме все, щоби переконати владу, що сьогоднішня поспішна приватизація ГТС – крок проти національних інтересів України», - підкреслив Микола Томенко.
Леся, 24.02.2012 12:22