Івано-Франківська міська рада підтримала Положення про електронну реєстрацію дітей у ДНЗ

      31 січня 2012 року на позачерговій сесії Івано-Франківської міської ради депутати розглядали Положення про порядок загальної міської електронної реєстрації дітей для поступлення в дошкільні навчальні заклади та дошкільні групи в школах-садках м. Івано-Франківська. Рішення отримало одноголосну підтримку міських обранців.
Дане положення регулює порядок зарахування дітей у дошкільні навчальні заклади з 2013 року. Згідно документу, електронна реєстрація дітей у ДНЗ на 2013 рік стартуватиме з 2 квітня. Варто зауважити, що втілення даної інновації стало можливим завдяки виграному проекту у благодійного фонду «Відродження, керівником якого є Христина Федотова. Саме це дозволило запровадити нову систему без жодних бюджетних затрат. 

Голова постійної депутатської комісії з питань духовного відродження, освіти, науки, культури, молодіжної політики та спорту, член фракції ВО «Свобода» Оксана Савчук запевняє, що процедура електронного обліку та реєстрації дітей дозволить самим батькам контролювати порядок просування черги, що зробить процедуру максимально прозорою та чіткою. Оксана Савчук наголошує, що даний крок вводиться поступово і не торкнеться тих, хто підлягає зарахуванню в садок цього року. Адже у 2012 році приймання дітей до ДНЗ проходитиме ще за старою, звичною схемою. «Свободівка» запевняє, що скоро батьки на собі відчують переваги інновацій, адже вже з 10 лютого запрацює сайт, на якому буде представлена уся інформація про дитячі садки.

 «Нами проведено дуже багато роботи. На цьому сайті будуть фотографії кожного дитсадка та школи, щоб батьки могли переглянути та зробити вибір для свого чада. І ще хочу наголосити, що причин для хвилювання у батьків немає. Адже ті дітки, котрі підлягають зарахуванню в дитсадки цього року, не потребують перереєстрації. Процедура прийняття у 2012 році залишиться без змін. А вже із 2013 року до садка зарахування проводитиметься за новою схемою. Ще одним нововведенням стане те, що на чергу можуть бути зараховані навіть новонароджені діти. Для цього батькам потрібно прийти у ЦНАП, пред’явити свідоцтво про народження дитини та паспорт одного із батьків, обрати дошкільний заклад та  зареєструватися, отримавши картку, захищену голограмою,» - підкреслює Оксана Савчук.

Керівник проекту Христина Федотова додає: «Наше місто стане першим, де запроваджено подібну систему. І це дуже вагомий крок до вдосконалення системи освіти. Буде створена єдина база реєстру, що дозволить мати чітку картину. Адже сьогодні існують випадки, коли одна й та сама дитина записана у кілька дитячих садків, а відстежити, куди ж насправді вона прийнята було неможливо. Тому можна сміливо говорити, що у реєстраційних списках були доволі великі похибки. Зараз же усе буде чітко і прозоро. А це спростить життя і завідуючим ДНЗ, і самим батькам».

Варто зауважити, що комісія з питань духовного відродження, культури, освіти, науки, молодіжної політики та спорту неодноразово збиралася для того, щоб розглянути дане питання, виробити спільне бачення та оптимізувати систему запровадженої системи. А у переддень сесії, 30 січня відбувся круглий стіл, на якому депутати обговорювали підготовлений проект рішення.

Таким чином уже сміливо можна заявити, що Івано-Франківськ стало першим містом, у якому прийнято рішення про затвердження положення про запровадження електронної реєстрації дітей у ДНЗ.

Леся, 01.02.2012 12:04Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини