БЮТ та партія «Батьківщина» вимагають звільнити одеського ДАІшника за наругу над державною мовою

БЮТ та партія «Батьківщина» вимагають від міністра внутрішніх справ України Анатолія Могильова негайно звільнити з роботи в ДАІ Одеси «старшого сержанта Швеця (номер посвідчення ОД0148)».
 
Могильов також мусить вибачитися перед суспільством за дії підлеглого - причому зробити це нарешті українською мовою, яку міністр вчить надто вже довго.
 
В «БЮТ-Батьківщині» розцінюють такі свідомі та публічні заяви старшого сержанта, як наругу над державною мовою та розпалюванням міжнаціональної ворожнечі. Блок та партія вимагають порушити проти цієї негідної звання українського міліціонера людини кримінальну справу за ст.161 Кримінального кодексу України (розпалювання міжнаціональної ворожнечі).
 
Як відомо, в електронних ЗМІ з’явилося відео, де особа, названа як старший сержант Швець, на питання водія, задане українською мовою, заявив: "Не понимаю телячью мову", а далі на камеру детально розповів про свою неповагу до української мови.
 
Такий вчинок даїшника – це наслідок українофобської політики нового мера Одеси регіонала Костусєва, який своїм незаконним рішенням прямо заборонив вживати і використовувати в діловодстві українську мову.
 
Все це віддзеркалює реальне ставлення команди Януковича, Партії регіонів та її сателітів до української мови, історії, національних традицій.
 
Напевно, хамським заявам даїшника Швеця рукоплещуть в адміністрації Януковича і в Кабміні.
 
Ці органи влади, всупереч закону, набито чиновниками, які не знають української мови – починаючи з прем’єра Азарова, міністра інфраструктури Колесникова, голови НБУ Арбузова до рядових клерків.
 
А ті, хто знають і добре нею говорять – відверто її зневажають, як, наприклад, Табачник, який в розробленій ним концепції мовної політики в галузі освіти відвів українській  принижений статус, близький до того, що визначив і одеський даїшник.
 
Відтак, проблема захисту української мови в Україні тісно пов’язана із боротьбою з режимом Януковича, якому чуже та байдуже все українське і який сам чужий для всього українського.
Леся, 26.01.2011 19:22Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини