Відміна місцевих виборів: вчинивши так одного разу, можна буде робити так само й надалі — політолог

Відміна місцевих виборів - це правовий прецедент, що матиме чималі наслідки в майбутньому.

Таку думку висловив політолог Олександр Колядко.

«Так, дійсно, наслідки це буде мати, адже вчинивши так одного разу, можна буде робити так само й надалі, при чому не лише теперішній владі, — говорить політолог, — Найбільша небезпека такого прецеденту - це зсування терміну виборів. Наприкінці каденції місцевих рад може бути незрозумілим, коли ж саме повинні бути призначені чергові вибори цих рад».

Таким самим прецедентом, на думку політолога, є і рішення Конституційного Суду щодо легітимності коаліції та законності особистого членства депутатів у ній.

Попри це, політолог вважає, що спекуляції на рахунок даної теми є вигідним маловпливовим політикам, які хочуть прийняти участь у місцевих виборах чимраніше, поки про них не забули виборці.

«Зрозумілим є бажання багатьох таких маловпливових лідерів взяти участь у виборах цього року, оскільки зараз вони ще мають певні шанси потрапити до місцевих рад, — говорить Олександр Колядко, — Проте, скасування місцевих виборів мало під собою і раціональне підґрунтя, оскільки необхідно вдосконалити законодавчу базу місцевих виборів. Однак, дальше розмов про це справа не рухається - зараз провладна більшість нічого для вирішення цього питання не робить».

old_editor, 31.05.2010 17:14