«Комунальний фронт»: Без посилення прав і свобод споживачів, приватні ЖЕКи залишаться таким злом, як і комунальні

Ідея МінЖКГ збільшити кількість приватних ЖЕКів, які допоможуть нам покращити якість надання комунальних послуг, виглядає утопією, - вважає лідер всеукраїнського громадського руху «Комунальний фронт» Віталій Яковенко.

«Те, що у нас називають приватним ЖЕКом, насправді таким не є. Це кишенькові управлінські структури, які працюють за тими ж принципами і методиками, що й «совкові» комунальні. Тільки якщо комунальні ЖЕКи підконтрольні міській владі, то приватники - забудовникам або тим же чиновникам, але вже таємно.

По суті, у нас немає ринкових відносин у галузі надання комунальних послуг. Тобто, як процвітав монополізм, так і процвітає. Тільки «приватні» ЖЕКи - це маленькі монополісти, контролюючі незначну частину ринку. Однак, споживач цих послуг так і залишився безправним. Він жодним чином не може ані вплинути на управлінську структуру, ані відмовитися від її послуг. А саме це є одним з визначальних ознак відсутності монополії»,
- заявив Яковенко.

При цьому лідер «Комунального фронту» підкреслив, що, насправді, ми маємо імітацію ринку комунальних послуг, коли альтернативна пропозиція не може з'явитися, незважаючи на величезний попит. Звідси і всі наші проблеми: завищені тарифи, брудні двори та під'їзди, розбиті вікна в місцях загального користування, діряві дахи, перебої з водою, відсутність тепла, проблеми з електрикою і багато іншого.«Наївно вважати, що ОСББ, за існуючої у нас законодавчої бази, зможуть вирішити проблему конкуренції серед ЖЕКів. Але для того, щоб вирішити проблему ЖЕКів, не обов'язково створювати «комунальні колгоспи» співвласників квартир. У світі існує безліч альтернативних форм самоорганізації власників квартир, які набагато простіше, ніж нам пропонують зараз. І для того, щоб відмовитися від послуг одного ЖЕКу, щоб скористатися пропозицією іншого, більш вигідного, достатньо простої зборів мешканців. Але у нас, цього вперто не хочуть вводити, хоча саме це і є ключем до вирішення проблеми самоорганізації власників квартир »
, - підкреслив Віталій Яковенко.

old_editor, 20.05.2010 21:48