Якщо не буде ніякого рішення від Надвірнянської РДА, мешканці санітарно-захисної зони розпочнуть пікетування – Ярослав Лесюк

Вже сьогодні мешканці санітарно-захисної зони у Надвірній готові вийти під стіни РДА та розбити наметове містечко з метою відстоювання права на відселення з екологічно-небезпечної території.

За словами Ярослава Лесюка, лідера ГО «Майдан», сьогодні місцева влада та керівництво «Інтерплиту» повинні дійти конкретного рішення.

Ярослав Лесюк каже, що навіть невідомо хто прагне сильніше тягнути час – влада чи підприємство. Останні навіть звернулись до російського інституту, аби ті визначили територію санітарно-захисної зони. «Правда в тому, що як би не змінилась територія, мешканці все одно до неї входять, а це порушення законодавства, люди там не повинні жити», - говорить Ярослав Лесюк.

За словами надвірнянців, «Інтерплит», начебто, порушує законодавство чи не у всій своїй діяльності. Робітники, а їх за словами Ярослава Лесюка, близько 400 працюють понаднормово, і це в шкідливих для роботи умовах. «Люди працюють 12 годин замість 6. Щорічно 2-3 із працівників отримують інвалідні групи. Є відповідні медичні висновки», — говорить Ярослав Лесюк.

Мешканці санітарно-захисної зони були готові ще при першій можливості, коли розглядалось рішення у РДА, пікетувати та голодувати. «Дороги назад не буде. Сьогодні мешканцям повинні повідомити конкретний план рішень. В гіршому разі одразу ж почнеться протест у палатках з необхідним дозволом», - каже Ярослав Лесюк.

old_editor, 27.10.2009 16:31