«Прикарпаттяобленерго» запевняє, що найближчим часом повністю відновить електропостачання на Прикарпатті

Енергетики розуміють незручності, які виникають через відсутність електропостачання у мешканців постраждалих від стихії районів. Тому ВАТ «Прикарпаттяобленерго» і у вихідні не припинятиме відновлювальних робіт до повної ліквідації наслідків стихії 13-14 жовтня. Для продовження відновлювальних робіт вранці 16 жовтня на місця пошкоджень електромереж вирушило 126 бригад енергетиків.

Впродовж 15 жовтня завдяки зусиллям бригад було відновлено живлення всіх повітряних ліній та підстанцій 110 кВ. На ранок 16 жовтня ще залишались повністю знеструмленими 81 населений пункт та 41 – частково (14 жовтня кількість населених пунктів, електропостачання яких було порушене, досягала 256).

Вже повністю впоралися із дефектами на ПЛ-10 кВ у Городенківському та Снятинському РЕМ, Коломийському МРЕМ. Стабільною є ситуація в Івано-Франківську та районних центрах. В інших районах енергетики мають значний обсяг робіт з відновлення повітряних ліній 0,4 кВ. Навіть після заживлення населених пунктів за резервними схемами, коли світло повертається в оселі краян, для енергетиків залишається багато роботи з відновлення надійного електропостачання.

«При виїзді на місце пошкоджень , - розповідає заступник технічного директора ВАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Тарантюк, - ми бачимо цілі ділянки повітряних електроліній довжиною до 1-2 кілометрів, які повалені сильним поперечним вітром. Пориви вітру перевищували 15-20 м/сек., а це вже надзвичайна ситуація. Крім того, лінії не могли витримати налипання мокрого снігу та намерзання льоду на проводах. Для швидшого відновлення таких ділянок ми змушені задіювати підрядні будівельно-монтажні організації. У багатьох випадках виконання робіт ускладнюється завалами на дорогах, неможливістю під’їзду спецтехніки та механізмів. Часто не допомогу приходять місцеві жителі, підрозділи МНС».

Енергетики сподіваються, що до вихідних зможуть заживити практично усі ПЛ-10 кВ. З об’єктивних причин ще можуть залишитися без світла 8 населених пунктів у Богородчанському, 7 – у Долинському, 7 - Калуському та 3 - у Рожнятівському районах. Впродовж вихідних триватимуть відновлювальні роботи на лініях 0,4 кВ: встановлення опор, натягування проводу, заміна ізоляторів тощо.

old_editor, 16.10.2009 16:23Фоторепортажі