Підрядні організації суттєво завищують вартість виконаних робіт — КРУ

Через спритність підрядників житлово-ремонтну експлуатаційне підприємство в м. Долині зайво використало на ремонт комунальних об’єктів 76,24 тисяч грн. Повідомляє прес-служба КРУ в Івано-Франківській області

Цей факт встановили працівники контрольно-ревізійного управління в Івано-Франківській області. В ході ревізії підрядники зі своєю виною погодилися і відшкодували завдані державі збитки майже в повному обсязі.

Найпоширеніший метод збагачення підрядників — завищення вартості будівельно-монтажних робіт. Дораховують собі «зайвого» підрядники методом завищення об’ємів виконаних робіт, неправильного застосування коефіцієнтів для розрахунку загальновиробничих витрат, для розрахунку трудовитрат працівників та завищення розміру кошторисного прибутку.

Для того, щоб встановити чи відповідають оплачені акти дійсному обсягу виконаних робіт, працівники контрольно-ревізійного відділу м. Долині провели окремі обстеження покрівлі житлових будинків, на ремонт яких були виділені гроші з місцевого бюджету.

Суми між дійсними затратами на ремонт об’єктів та тими, які підрядники вказали в актах, суттєво відрізняються. Підрядники дописали собі зайве використання будівельного матеріалу. Різниця між фактичною довжиною покрівлі та тією, що була вказана в актах становить 1085 м. Це дало змогу підрядникам на 50 тисяч гривень завищити вартість виконаних робіт з ремонту м’якої покрівлі житлового будинку. Підприємець свою вину визнав і у ході звірки надав протокол погодження та акт виконаних робіт за червень 2009 року.

Ще одне експертне обстеження 5 об’єктів виявило розбіжності в актах з влаштування покриття на дахах житлових будинків, ремонт яких проходив у листопаді-грудні 2007 року. Провівши експертну комісію, ревізори встановили, що вартість робіт була завищена більш, ніж на 8 тисяч гривень.

old_editor, 08.09.2009 18:18Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини