Російська сторона висунула ряд додаткових умов отримання Україною п’ятимільярдного кредиту

Російська сторона висунула ряд додаткових умов отримання Україною п’ятимільярдного кредиту від РФ, повідомляє «Дзеркало тижня». Остаточне узгодження умов повинне відбутися через тиждень в Москві.

У першому раунді переговорів про надання Україні п’ятимільярдного кредиту, що відбувся в Москві в п’ятницю, 6 лютого, від української сторони взяли участь заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський, а також ряд представників Міністерства закордонних справ і Національного банку. Як повідомило джерело в українській делегації, в ході сьогоднішньої зустрічі з міністром РФ Олексієм Кудріним була висунута ціла низка додаткових умов отримання Україною кредиту. Зокрема, російська сторона чекає від української:

- ратифікації угоди про так званий «нульовий варіант» (так називається договір про розділ майна колишнього СРСР, по якому Росія бере на себе всі борги Союзу, але інші колишні республіки відмовляються від своїх претензій на будь-яке майно СРСР);

- вирішення Україною питань власності колишнього СРСР за кордоном;

- вирішення спірних питань з російською власністю в Україні;

- визнання Україною як держборгу боргів українських підприємств перед Зовнішекономбанком СРСР.

При цьому попередні фінансові умови можливої позики поки тримаються в секреті до затвердження сторонами. Остаточне узгодження умов повинне відбутися в ході другого раунду переговорів, який повинен відбутися через тиждень в Москві.

РБК-Україна

old_editor, 07.02.2009 15:21Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини