У Ющенка хочуть насильно поміняти всі долари на гривні

У секретаріаті президента обговорюється ідея примусового перекладу всіх доларових внесків населення в гривню.

Про це в середу пише «Газета 24» з посиланням на джерела.

Так, за даними газети, на останньому засіданні банкірів у Нацбанку перший заступник глави секретаріату президента Олександр Шлапак обговорював з фінансистами питання конвертації всіх доларових внесків і кредитів у національну валюту.

При цьому чиновник не повідомив, за яким курсом і коли може пройти така примусова експропріація заощаджень і заміна боргів.

Зараз в Україні, згідно з офіційними даними, близько 27 млн. депозитних рахунків громадян. 42 % усіх внесків люди зберігають у валюті, найчастіше — у доларах, рідше — у євро.

Від долара залежать і люди, які знімають житло — хазяї найчастіше саме в американській валюті приймають орендні платежі.

Івано-франківські юристи переконані, що якщо примусово мінятимуть доларові внески на гривні, то це буде порушення конституційних прав громадян. «Це так, начебто, залізти в чужу кишеню, витягнути валюту і поміняти її. Навіть, якщо курс буде прийнятний, то все одно порушується недоторканість майнових прав громадян», — сказав «Малійкаві» один із місцевих юристів.

old_editor, 03.12.2008 16:34Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини