В Івано-Франківську відбулося, віче присвячене 66-літтю створення УПА

Урочисте віче, присвячене 66-літтю створення Української Повстанської армії, відбулося в неділю, 12 жовтня, в Івано-Франківську.

На урочистостях були присутні представники Всеукраїнського об'єднання Свобода, Конгресу українських націоналістів, партії НС НУ, молодіжної організації скаутизму Пласт.

Перед початком віче близько 80 ветеранів УПА пройшли центральними вулицями Івано-Франківська до Вічевому майдану, де і було проведено збори.

Виступаючи перед присутніми, лідер Всеукраїнського братерства воїнів ОУН-УПА Михайло Зеленчук зазначив, що за 18 років незалежності України ОУН-УПА так і не визнана воюючою стороною в Другій світовій війні, "хоча вона одна боролася за свободу і незалежність України".

"Наші хлопці помирали не за яку-небудь партію, а за Україну", - підкреслив він.

За його словами, зараз тільки президент України Віктор Ющенко є гарантом української державності, "єдиним, в кому б'ється українське серце".

Він також нагадав про те, що минулого року ветерани ОУН-УПА змогли пройти Хрещатиком. "Цього року нам не радили туди йти, щоб не загострювати ситуацію в країні", - сказав Зеленчук.

Учасники віче пройшли до Меморіального скверу, де пройшла панахида на могилах воїнів ОУН-УПА.

У музично-драматичному театрі увечері відбудеться святковий концерт для ветеранів УПА.

За матерiалами: УНІАН, РІА Новости
old_editor, 13.10.2008 03:08Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини