Львівська залізниця пропонує Палійчуку закупити електро- та дізель-поїзда

В умовах катастрофічної зношеності парку електро- та дизель-поїздів Львівська залізниця змушена інформувати обласні державні адміністрації про те, що частково кошти на закупівлю рухомого складу мають надходити саме від них. Про це свідчить стаття 10 Закону України «Про залізничний транспорт» (№273/96-ВР).

Уже з 1 січня 2009 року на Львівській залізниці треба буде вивести з експлуатації майже 30% електричок та дизелів. Залізничники, виконуючи зобов’язання та інструкції, не мають права використовувати на маршрутах рухомий склад, термін експлуатації якого збіг, але, на превеликий жаль, замінити його нічим. А відтак уже з січня в усіх семи областях (Львівська, Тернопільська, Рівненська, Чернівецька, Волинська, Івано-Франківська та Закарпатська) залізничники змушені будуть відміняти кожен третій або четвертий поїзд на маршруті.

Вихід залізничники вбачають у колективному вирішенні проблеми й пропонують у фінансових планах на майбутній рік обласним державним адміністраціям закладати статтю витрат на оновлення рухомого складу, адже це одна з найважливіших статей, що спрямована на забезпечення комфортного життя та користування транспортними вигодами для мешканців усіх областей.

Не новина, що саме приміські перевезення, де використовуються дизель та електропоїзди, є надзвичайно популярними і потрібними людям, а для залізниці це основна графа збитків. Залізничники протягом багатьох років намагалися власними силами втримати навантаження соціальних перевезень, часто продовжуючи пускати поїзди на стабільно збиткові та малозаселені маршрути. Однак цього року проблема постала надто гостро. Начальник Львівської залізниці Михайло Мостовий звернувся з відповідними листами до голів усіх семи облдержадміністрацій. Залізничники сподіваються, що спільними зусиллями важку ситуацію з придбанням нового рухомого складу вдасться розв’язати.

Довідка: Наявний парк електропоїздів, які курсують територією Львівської області, на 53,8% відпрацював свій термін експлуатації. На Тернопільщині цей відсоток ще вищий — 70,4%. Рівненщина має 84,1% дизель та електропоїздів, які відпрацювали свій ресурс, а наявний парк дизель-поїздів серії Д1, які курсують по території Волинської та Івано-Франківської областей, майже на 100% відпрацював свій термін експлуатації. Чернівеччина має на 70% зношений парк дизель-поїздів. Наявний парк таких поїздів, які курсують по території Закарпатської області, на 53,8-100% відпрацював свій термін експлуатації.
old_editor, 03.10.2008 02:00



Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини