Яценюк назбирає гроші на свою партію за допомогою SMS

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк має намір публічно зібрати кошти для свого політичного проекту, у тому числі за допомогою SMS. Так він відповів журналу «Фокус» на питання, чи відмовився б він від коштів бізнесменів, якби такі запропонували.

«Ну, яка користь Рінату Ахметову мене спонсорувати? У нього є Партія регіонів, свій електорат, свої зобов’язання», - сказав Яценюк.

«У нього, зрештою, є Раїса Богатирьова, яка може йти самостійним шляхом. Навіщо йому Арсеній Яценюк?», - продовжив спікер. «Він же не Дід Мороз – гроші роздавати. А я теж не бідую і з простягненою рукою не ходжу», - додав він.

За словами Яценюка, «суми для проведення виборчої кампанії називають різні – від 100 млн. до 300 млн.». «Однак чим більше грошей йде на виборчу кампанію, тим більше їх крадеться під час цієї кампанії. Я це як колишній банкір кажу», - зауважив спікер.

«Ми зберемо гроші публічно, у тому числі за допомогою SMS. А потім опублікуємо список усіх, хто відправив. Це якщо люди хочуть змін. Якщо ні, вони можуть голосувати за кого завгодно, стара палітра партій залишається», - додав він.

Спікер назвав чутками інформацію про те, що нібито його спонсором буде відомий бізнесмен Віктор Пінчук. На зауваження, що він разом з Пінчуком їздить у Давос, здійснює спільні благодійні і гуманітарні проекти, Яценюк відповів:

«У нас з Віктором Пінчуком прекрасні відносини. Зрозумійте правильно, у мене робота була така. Як же мені не контактувати з людьми, що представляють національний капітал і володіють значними ресурсами?».

«Моя робота була захищати національний капітал і на посаді міністра економіки, і міністра закордонних справ. Я знаю усіх – Ахметова, Гайдука, Таруту, Порошенка та інших. Але знати їх і брати у них гроші – дві великі різниці», - наголосив спікер.

Крім того, Яценюк спростував інформацію про те, що його партія буде будуватися на базі Трудової партії загиблого нещодавно депутата Михайла Сироти.

Спікер розповів, що в його новому проекті «буде мало людей, яких ви знаєте, оскільки я хочу запропонувати щось нове».

«Уже зараз можу легко сформувати першу п’ятірку. Вони не були у великій політиці, не засідали в парламенті. Це прості люди, що представляють нас, українців, вони здатні досягти результату і не перебігали з партії в партію. Класичний набір патріотів за гроші я теж виключаю. Але поки ніяких імен не назву», - сказав він.

За матеріалами «Української правди»old_editor, 27.09.2008 03:56Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини