Українські олігархи за літо збіднілиЗа три літніх місяці власники п'яти найбільших бізнес-груп України втратили майже 55 млрд. грн.

Як пише видання "Дело", найбільш невдалим літо 2008 року стало для Рината Ахметова, статок якого за червень-серпень зменшився на 27 млрд. грн. - на стільки скоротилася ринкова вартість підконтрольних йому активів.

Видання пояснює, що підприємства Ахметова найбільш широко представлені на основній українській біржі - ПФТС. Лістинг на цьому майданчику мають 17 компаній, які цілком або частково належать Ахметову.

Сумарна ринкова вартість цих компаній на початок літа складала 76 млрд. грн. За три літніх місяці цей показник скоротився на 35,7%, або 27 млрд. грн. - до 49 млрд.

У той же час, втрати 34-річного Костянтина Жеваго склали 10,9 млрд. грн., або 40,1% від усього, що було нажито до початку літа.

При цьому втрати, понесені бізнесменом, набагато реальніші, ніж в інших українських олігархів. Жеваго - єдиний з найвищого ешелону наших підприємців, хто встиг провести повноцінне IPO на провідній світовій біржі (компанія Ferrexpo Plc., Лондон, 2007 рік).

Здешевлення за літні місяці на 37% акцій саме цієї компанії на Лондонській фондовій біржі коштувало бізнесмену 5,8 млрд. грн. (у перерахуванні з фунтів стерлінгів).

На третьому місці за величиною втрат - група "Приват", підконтрольна Ігорю Коломойскьому та Геннадію Боголюбову. Ринкова капіталізація їхніх українських активів знизилася майже на 6 млрд. грн., або 27,5%.

Папери більшості підконтрольних їм підприємств, які котируються на ПФТС, - це низьколіквідні акції, торги за якими проходять рідко. Можливо, завдяки саме цьому акції декількох компаній "Привата" навіть підвищилися: "Дніпроазот" - на 15%, Запорізький завод феросплавів - на 10%.

Втім, подорожчання цих емітентів не змогло перекрити втрат навіть "Укрнафти", акції якої за літо знизилися на 45,5%, що обійшлося "Привату" у 2,8 млрд. грн.

Власники корпорації ІСД Сергій Тарута і Віталій Гайдук зубожіли на 5,5 млрд., або 40,2%. Найбільш чутливими до кризи на фондовому ринку виявилися акції шахти "Червоноармійська-Західна №1": вони звалилися майже на 60%, що коштувало бізнесменам понад 3 млрд. грн.

Як пише газета, "маленький, неліквідний і непрозорий український фондовий ринок переживає найбільш глибоке й затяжне падіння за свою історію". Так, основний індикатор ринку акцій - індекс ПФТС - за літо впав на 41,4%, відкотившись до рівнів середини січня 2007 року.
old_editor, 03.09.2008 04:16Фоторепортажі