У Росії затримано українця, причетного до вандалізму на Говерлі

Російська міліція затримала українця, причетного до здійснення акту вандалізму над державними символами України на горі Говерла в жовтні 2007 року. Як передає УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції повідомив прокурор Івано-Франківської області Микола Гошовський.

За його словами, міліція Російської Федерації затримала громадянина України, уродженця Сумської області, члена Євразійського союзу молоді, причетного до здійснення акту вандалізму на Говерлі. Наразі вирішується питання про його екстрадицію до України.

Прокурор області нагадав, що серед вандалів, які «поганили Говерлу», було двоє росіян, проте про їх екстрадицію не йдеться. Якщо їх російська сторона знайде (ці особи оголошені в міжнародний розшук. – Ред.) і їх вину буде доведено, матеріали справи передадуть російській стороні для реагування.

Гошовський також зазначив, що вандали здійснювали сходження на Говерлу із Закарпатської області, зі сторони с. Ясеня. Їх впізнали місцеві жителі.

Прокурор запевнив журналістів, що «слідство оперуватиме відеоданими, знятими «по гарячих слідах» працівниками СБУ і міліції, а не по матеріалах, які були оприлюднені в Інтернеті».

Управлінням МВС в Івано-Франківській області за фактом подій на Говерлі порушено кримінальну справу за статтю 296 Кримінального кодексу України (хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, яке супроводжується особливою зухвалістю або винятковим цинізмом).

19 жовтня 2007 року Євразійський союз молоді заявив про знищення його активістами Державного герба України, встановленого на Говерлі – найвищій горі України.

Активісти організації розмістили повідомлення, фото і відео про наругу над державними символами України на веб-сайті ЄСМ.

20 жовтня виконуючий обов'язки голови СБУ Валентин Наливайченко заявив, що Служба безпеці України встановила осіб, що вчинили наругу над державною символікою України на горі Говерла. За його словами, це троє молодиків – «Леонід Савін (1974 р.р.) громадянин України, який з березня цього року постійно проживає в Москві і є одним з провідних активістів ЄСМ, відповідальним за функціонування веб-сайту організації. Другий - Олександр Бовдунов (1986 р.р.), громадянин Росії, і третій - Валерій Мантров (1988 р.р.)».
old_editor, 12.07.2008 03:06Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини