Української мови стане більше

16 липня 2021 року набирають чинності частини друга-шоста, восьма статті 23 Закону «Про мову», якою унормовано застосування державної мови у сфері культури.

Тепер мовою проведення культурно-мистецьких, розважальних та видовищних заходів є виключно державна мова.  Застосування інших мов під час таких заходів дозволяється, якщо

-          це виправдано художнім, творчим задумом організатора заходу.

-          також у випадках, визначених законом щодо порядку реалізації прав корінних народів, національних меншин України;

-          супровід культурних заходів в Україні здійснюється державною мовою, або ж організатор забезпечує синхронний чи послідовний переклад такого виступу державною мовою;

-          оголошення, афіші, інші інформаційні матеріали про культурно-мистецькі та видовищні заходи і вхідні квитки виготовляються державною мовою.

Допускається використання інших мов поряд з державною мовою, при цьому текст іншою мовою не може бути більшим за обсягом та шрифтом, ніж текст державною мовою.

Згідно з новими нормами, публічне виконання та/або публічний показ театральної вистави іншою мовою, ніж державна, в державному чи комунальному театрі має супроводжуватися перекладом державною мовою за допомогою субтитрів, звукового перекладу чи в інший спосіб;

мовою музейної справи та мистецьких виставок, а також мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна мова.

допускається показ фільмів мовою оригіналу, але із субтитрами, виконаними державною мовою.

Туристичне та екскурсійне обслуговування має бути українською мовою, але туристичне обслуговування іноземців та осіб без громадянства може здійснюватися іншою мовою.

Цього б не відбулося, якби парламент цього тижня схвалив правки, які пропонували Слуги Народу, відзначив політолог Віктор Таран. 

Леся, 16.07.2021 08:08Вибір редакції

Найпопулярніші новини