Збірна України по футболу прослухала лекцію голови Комітету з етики та чесної гри УАФ

Продовженням низки обов’язкових зустрічей, які УЄФА проводить серед команд-учасниць Євро-2020, стала лекція голови Комітету з етики та чесної гри УАФ Франческо Баранки щодо протидії договірним матчам.

У своєму виступі італієць наголосив, що під час Євро-2020 (2021) букмекери прийматимуть ставки на 4 тисячі різних видів футбольних подій, серед таких будуть і нестандартні. Будь-яка дія гравців на полі може стати предметом для розміщення ставок.   

Зі слів Франческо Баранки, очікуваний оборот букмекерів під час фінальної частини чемпіонату становитиме мінімум 86,25 млрд євро. Передбачається, що лише офіційних букмекерів, які будуть розміщувати ставки на Євро, буде щонайменше 450, а неофіційних - десятки тисяч.

Спікер також розповів про можливі механізми впливу сторонніх осіб на футболістів. Зазвичай, контакт із спортсменом налагоджує «довірена» особа. На гачок таких ділків гравці потрапляють, коли погоджуються на пропозицію. 

Голова Комітету вкотре наголосив, що будь-який зв’язок футболіста зі сферою беттингу є порушенням встановлених правил ФІФА та УЄФА та загрожує серйозним покаранням. Футболісти можуть бути відсторонені від будь-якої діяльності, пов’язаної з футболом на кілька років, але відомі випадки, коли застосовувалась довічна дискваліфікація. 

Тому спортсмени мають бути обачними та не грати в договірні матчі, уникати контактів із підозрілими людьми та повідомляти про подібні пропозиції. Навіть якщо футболіст не погодиться на пропозицію, але при цьому не повідомить тренера чи менеджера команди про спробу його завербувати, гравцю все одно загрожуватиме покарання.  

Важливим аспектом залишається також інсайдерська інформація з табору збірної. Розголошення таких даних може нашкодити команді.

«Зважаючи на те, що всі матчі Євро будуть під уважним моніторингом УЄФА, а всі ставки будуть перевірятися, зіграти в заборонену гру й залишитися при цьому непоміченим просто нереально», — констатував Франческо. 

Він пояснює, що будь-який сплеск активності на букмекерському ринку, пов’язаний, наприклад, з отриманням жовтої картки, стане підставою для початку дисциплінарного провадження із цього приводу. Як повідомляється на сайті, наостанок очільник Комітету з етики та чесної гри закликав футболістів захищати себе і не вводити в оману своїх вболівальників. 

Леся, 03.06.2021 11:36Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини