Міністр закордонних справ розповів, які країни допомогли Прикарпаттю долати наслідки масштабної стихії

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що коли стало очевидним, що негода на Прикарпатті набуває катастрофічних масштабів, він негайно дав доручення українським посольствам і представництвам при міжнародних організаціях звернутися до ЄС, НАТО та держав-партнерів за терміновою підтримкою України у боротьбі зі стихійним лихом.

«Відгук друзів був миттєвим. ЄС майже негайно активував для України Механізм цивільного захисту, а низка країн відреагували і поза ним. Це зразковий приклад солідарності Євросоюзу з Україною. Особливі почуття викликали два літаки Військово-повітряних сил Італії, які приземлилися цього тижня у Львові з гуманітарним вантажем. У важкому для обох країн 2020 році дружба Італії та України пройшла випробовування вірусом і водою. Уряд Італії надіслав пожежні рукави, захисні каски, гідрокостюми, бензопили, каркасні намети, високоякісні мотопомпи , пересувні електростанції з кабельною мережею та освітлювальною щоглою, надувний човен з двигуном. Допомога на загальну суму майже 360 тисяч євро передана для потреб постраждалих від повеней районів Івано-Франківської області», - повідомив Кулеба.

За його словами, Молдова доставила бензопили, генератори, мотопомпи, мішки для укріплення берегів. Допомога на загальну суму у майже 50 тисяч євро надійшла до Чернівців 27 червня.

Окрім того, каже Кулеба, США виділили 100,000 доларів на подолання наслідків повені, а Ізраїль закупив 25,000 пляшок питної води для населення, намети та спальники, які доставив до Івано-Франківської області.

«Угорщина - під час візиту Петера Сійярто до Києва варто було лише українській стороні запропонувати задіяти для ремонтів багатонаціональний інженерний батальйон «Тиса» (Україна, Угорщина, Словаччина, Румунія), як вже наступного дня мій угорський колега публічно підтримав цю ідею. Словаччина у рамках Механізму цивільного захисту ЄС миттєво відреагувала, повідомивши про готовність Міністерства внутрішніх справ Словаччини передати ДСНС України обладнання для ліквідації наслідків повені на загальну суму у понад 80 тисяч євро. Швеція - вчора пізно ввечері до Івано-Франківської області прибули шведські фахівці і допомога, зокрема, 1,2 кілометра бар'єра від повеней, 250 шлангів та ін. Данія сьогодні надіслала літак до Львова із допомогою для українських рятувальників, яка включає каски з ліхтарями, рятувальні троси та два спеціальних дрони. Це обладнання з міжнародного логістичного хабу пожежно-рятувального центру DEMA у місті Хернінг», - розповів Кулеба.

Леся, 03.07.2020 11:03