СБУ скерувала до суду справу комерсантів із Макіївки, які шили військову форму для бойовиків

Служба безпеки України скерувала до суду матеріали справи щодо двох комерсантів з тимчасово окупованої Макіївки, які шили військову форму бойовикам.

Оперативники Управління СБУ в Івано-Франківській області встановили, що після проголошення так званої «ДНР» подружжя із Макіївки, яке мало підприємство з пошиття робочого одягу, переорієнтувалося на нових «замовників». Комерсанти продовжили діяльність під окупаційною адміністрацією та регулярно сплачували податки проросійським терористам. Протягом 2015-2019 років вони виконали низку договорів на поставки форми та амуніції бойовикам на майже 2 мільйони у гривневому еквіваленті. Матеріали для пошиття одягу вони нелегально завозили до ОРДЛО з Росії через непідконтрольну ділянку кордону.

Слідчі спецслужби інкримінують подружжю вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 258-5 (фінансування тероризму за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на терміном до 10 років.

Комерсантів оголошено у розшук. Обвинувальний акт у кримінальному провадженні за процесуального керівництва прокуратури області направлено до суду слідчими Управління СБ України в Івано-Франківській області для спеціального досудового розслідування, оскільки обвинувачені переховуються на непідконтрольній Україні території.

Леся, 05.05.2020 15:43Вибір редакції

Найпопулярніші новини