Задля пом’якшення санкцій проти РФ заходилися повертати Україні ОРДЛО - політолог

Відчуваючи, що шанси Дональда Трампа на переобрання президентом США  падають, російський президент Володимир Путін прагне домогтися скасування більшої частини санкцій протягом ближчих місяців. Про це у Фейсбуці пише політолог Костянтин Матвієнко.

За його словами, санкції стають питанням життя і смерті російської економіки.

«Задля їхнього кардинального пом'якшення й заходилися повертати Україні ОРДЛО. Російській публіці це не подобається значно менше, ніж продаж Японії "споконвічно російських" островів, аби знайти грошей на поточні видатки їхнього самодержавного режиму. Відтак у Зеленського заходилися носитися із "формулою Штайнмайєра", яка передбачає повернення Україні контролю над державним кордоном лише після виборів на окупованих територіях та амністування терористів. "Особливий статус для Донбасу"означає, що фінансування усіх соціальних та реабілітаційних видатків, відновлювальних робіт, інфраструктури освіти, медицини, транспорту тощо ляже на бюджет України, проте українське законодавство на території з особливим статусом практично не поширюватиметься», - пише політолог.

За його словами, мешканці цих територій і далі потерпатимуть від сваволі тих самих людей, які керують «республіками» зараз.

«Треба зрозуміти, які саме території підпадуть під цей статус: чи лише ті, що знаходяться між нинішньою лінією фронту і російсько-українським кордоном, чи всі території Донецької і Луганської областей? У другому випадку це означатиме здачу громадян України та її ресурсів у розпорядження амністованих терористів», - додав експерт.

Леся, 13.09.2019 08:59