Щорічно ми втрачаємо населення майже одного невеликого обласного центру, такого як Івано-Франківськ – Богомолець

З кожним роком скорочення населення в Україні прискорюється. Якщо за 2016 рік кількість населення скоротилася на 175 тисяч, то у 2017 році — вже на 198 тисяч. Про це у Фейсбуці пише народний депутат Ольга Богомолець.

«Щорічно ми втрачаємо населення майже одного невеликого обласного центру, такого як Тернопіль чи Івано-Франківськ, або одразу кількох великих райцентрів — таких, як Бровари, Бориспіль та Ірпінь разом взяті. На 63 живонароджених в нас приходиться 100 померлих. При цьому для збереження людського потенціалу держави уряд не робить навіть необхідного мінімуму», - розповідає Богомолець.

За її словами, на лікування хворих на онкологію виділив 27% від потреби людей, а для лікування серцево-судинних хвороб — 30% . І це при тому, що смертність від онкології і серцево-судинних хвороб разом складає 80% від всіх причин смертності.

Обов'язкове державне медичне страхування, яке здатне дати людям шлях для виживання, також не впроваджується.

«Я двічі зверталася з листами до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з приводу необхідності створення Міжвідомчої робочої групи для розробки Національної стратегії здоров’я на довгостроковий період та відповідної держпрограми, але жодних кроків в цьому напрямку зроблено не було. Сьогодні відновлення людського потенціалу України не входить в перелік пріоритетів уряду», - розповіла нардеп.

За її словами, всі реформи чинної влади сьогодні спрямовані лише на економію коштів на життях людей.

«Для кого тоді вони робляться? Адже мертвим — реформи непотрібні! Вони потрібні для живих і мають покращувати їхнє життя», - додала Богомолець.

 

Леся, 13.03.2018 10:30

Loading...
Loading...