Громадські організації Прикарпаття просять прийняти закон про окупацію західноукраїнських земель Польщею

Після підписання Президентом Польщі Анджеєм Дудою антиукраїнського Закону Координаційна рада політичних партій та громадських організацій Калущини вирішила, що час закликів і звернень до польської влади минув і треба діяти адекватно, пише у Фейсбуці колишній нардеп від Прикарпаття Євген Гірник.

Організації району прийняли звернення до керівництва країни і просять міські ради підписати його.

Так от, у зверненні пропонується прийти закон Про окупацію західноукраїнських земель Польщею 1918-1939 років, засудити процес пацифікації українського населення на цих землях, визнати злочини Другої Речі Посполитої, Армії Крайової та передбачити кримінальну відповідальність за заперечення факту польської окупації.

Окрім того, активісти пропонують прийняти постанову про вивішування червоно-чорних прапорів на території всієї області.

                                                                                  Звернення

До депутатів Івано-Франківської обласної
Калуської міської,Калуської районної рад
Верхнянської та Войнилівської ОТГ

Шановні депутати!

Сейм та Сенат Республіки Польща ухвалили законопроект про внесення змін до «Закону про Інститут національної пам’яті» та деяких інших законів,норми якого спрямовані проти України і українців.
Кинуті українцям звинувачення є абсурдними і нікчемними з точки зору історії і міжнародного права. Заперечення «бандерівської» ідеології-це заперечення права українців на власну державність і національну гідність. Заперечення пложень цього закону загрожує особі позбавленням волі до трьох років.
В тексті Закону присутні ознаки втручання у внутрішні справи України та висловлення по-суті територіальних претензій в частині визначення території Галичини як Східної Малопольщі. Впрвадження цього Закону складає загрозу для українців незалежно від громадянства та місцеперебування. 6 лютого 2018 року текст законопроекту підписав Президент Польщі А Дуда. Тому час звернень і закликів до польської влади минув. Настав час конкретних адекватних дій ,подібних тим до яких вдалася влада держави Ізраїль.
На підставі викладеного звертаємось до вас шановні депутати місцевих рад із пропозицією та закликом прийняти Звернення до Президента та Верховної Ради України наступного змісту:
Український парламент повинен прийняти Закон про окупацію Західно-українських земель Польщею в 1918-1939,засудити процес «пацифікації» українського населення на цих землях,визнати злочини Другої Речі Посполитої,Армії Крайової,батальонів хлопських щодо українців,здійснених в роки другої світової війни та засудити злочини польських комуністів.В цьому Законі має бути визначена кримінальна відповідальність в тому числі й іноземних громадян терміном до трьох років за заперечення факту польської окупації українських земель та польських злочинів щодо українців у двадцятому столітті. Термін дії пропонованого Закону тотожний терміну дії прийнятого польського ,що дасть змогу захистити українців від кримінального переслідування з боку Польщі. Також пропонуємо прий няти постанову про вивішування червоно-чорного прапора на всій території області. І звертаємось до Президента України з пропозицією відкликати посла України з Польщі
Підписи:

Голова Всеукраїнської фундації
Імені Олекси Гірника Є Гірник

За Калуську міську організацію
ВО «Свобода» І Сметанський
За братство ОУН УПА А Мазур
За товариство політв’язнів
І репресованих Я Парцей

Калуська міська організація
Товариства «Лемківщина» Ф Лабик

Голова Калуського міськрайонного 
Товариства «Просвіта» Л Кирилович

Калуська міська та районна організації
КУН О Кушлик

Від районної організації НРУ Р Данів


Леся, 07.02.2018 10:52

Loading...
Loading...