НБУ втрачає курорт «Буковель»

27 грудня Київський апеляційний господарський суд відкрив  апеляційне провадження за апеляційними скаргами НБУ та Приватбанку на рішення Госпсуду м. Києва від 08.12.2017, яким було задоволено позов ТОВ «Скорзонера» та розірвано іпотечний договір №63, укладений 03.10.2014 між НБУ і ТОВ «Скорзонера» як забезпечення боргових зобов’язань Приватбанку перед НБУ, пише finbalance.

ТОВ «Скорзонера» пов’язують з гірськолижним курортом «Буковель» (Івано-Франківська область, м. Яремче, с. Поляниця), називаючи в т.ч. власником землі, на якій розташований курорт.

За даними держреєстру речових прав на нерухоме майно, предметом іпотеки за іпотечним договором №63 від 03.10.2014, який уклали ТОВ «Скорзонера» та НБУ, є паркінг (його площа – 29,8 тис кв м) у м. Яремче с. Поляниця Івано-Франківської області. Також з держреєстру випливає, що ТОВ «Скорзонера» передало в іпотеку для НБУ низку інших активів у вказаному населеному пункті (переважно – земельні ділянки, а також інші види нерухомого майна).

За даними держреєстру юросіб, засновники ТОВ «Скорзонера» - ТОВ «Мавекс», ТОВ «Галичина-Цукор», ТОВ «Дерлінг», а кінцеві бенефіціари – Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

Восени 2017 року заступник глави НБУ Катерина Рожкова розповідала, що Приватбанк ще в 2016 році перед націоналізацією отримав у власність від своїх позичальників низку активів у рамках погашення кредитної заборгованості. Йшлося в т.ч. про «Буковель». При цьому К. Рожкова називала цей курорт одним з найбільш складних активів. За її словами, хоча Приватбанк і є власником «Буковеля», але менеджмент банку не контролює курорт.

«Саме тому цей об’єкт потрібно продавати. Банк не може керувати самостійно таким об’єктом. У нього немає компетенції для цього, в нього немає людей», - зазначала К. Рожкова.

Леся, 09.01.2018 10:31Вибір редакції