Активісти готують сюрприз, якщо представник прокуратури не прибуде на суд у справі реабілітації «Кривоноса»

У середу, 15 листопада, Косівський районний суд має розглянути справу про реабілітацію Мирослава Симчича «Кривоноса». Як повідомив «Малакаві» громадський активіст Микола Стріпачук, 9 листопада на суд не з’явився представник обласної прокуратури, тому засідання перенесли.

«Готуємося на завтра. Якщо знову не прибуде представник прокуратури, то ми готуємо великий сюрприз», - відзначив Стріпачук.

За його словами, виходить так, що людей, які протягом свого життя боролися із «совітами» і відбували покарання по радянським тюрмам, незалежна Україна не реабілітує, всі вони досі мають судимості.

«Виходить якесь дежавю так як би ми жили у Радянському Союзі, що там досі працюють комуністи і керують НКВДисти, - говорить Стріпачук і додає, - Хіба за таку державу боровся славний «Кривоніс»?.

Довідка

Мирослав Симчич був засуджений 1949 року Івано-Франківським Військовим трибуналом за участь в УПА на 25 років позбавлення волі. Дивом вижив у жахливих умовах етапів і концтаборів. Брав активну участь у повстаннях та боротьбі з урками. Згодом повторно дістав ще 25 років за «участь у націоналістичному угрупуванні».

1956 Комісія Верховної Ради СРСР скоротила термін покарання до 10 років. У 1963 році Симчича звільнили.

Однак 30 січня 1968 він знову був заарештований за так званими «нововиявленими обставинами». Після тривалого слідства, більшість часу якого Симчич перебував в одиночній камері, навіть «справедливе» радянське правосуддя не змогло довести жодних «нововиявлених злочинів». Аби не звільняти запеклого ворога радянської влади, у грудні 1969 Президія Верховної Ради СРСР скасувала постанову від 1956. Верховний Суд СРСР своїм рішенням від 20 січня 1970 направив Симчича відбувати покарання за вироком 1953 (кінець терміну 30 січня 1982).

Леся, 14.11.2017 09:43Вибір редакції

Найпопулярніші новини