Ми засуджуємо окупацію Криму, військову агресію і сепаратизм на Донбасі – заява «СТАНу»

Громадська організація «Молодіжна організація «СТАН» висловила обурення випадком, що трапився у суботу, 28 жовтня, біля офісу організації.

«Представники радикальних сил чинили психологічний тиск на членкинь ГО “МО”СТАН”, вимагали зустрічі з лідером організації. Навідріз відмовившись від зустрічі у публічному просторі, молодики у капюшонах намагались зірвати міжнародний захід за участі представників та представниць 7 країн (США, Німеччини, Йорданії та трьох країн Африки, активістів та активісток з України). Того ж вечора на адресу “СТАНу” посипались звинувачення в сепаратизмі у соціальній мережі», - сказано в заві організації.

 У «СТАНі» заявляють, їх організація є заснованою на базі однойменного літературного угрупування. Її основна мета: розвиток відкритого креативного громадянського суспільства через створення та підтримку культурних, освітніх, соціальних та правозахисних ініціатив.

«До 2014 року остаточно визначений проукраїнський  проєвропейський напрям організації. Люди, котрі не поділяли цих поглядів пішли зі “СТАНу” у тому ж 2014. Команда “Молодіжної організації “СТАН” мріє бачити Україну демократичною країною з різноманітним та стійким громадянським суспільством, котре стоїть на захисті прав людини. Ми засуджуємо окупацію Криму, військову агресію і сепаратизм в Донецькій та Луганській областях», - сказано у повідомленні.

У заві відзначено, що Олена Заславська вийшла із «СТАНу» ще у 2014 році.

«Ні вона, ні Олександр Сігіда, засновник літературного угрупування “СТАН” у 1999, а нині голова так званого “Союзу письменників ЛНР”, не мають жодних зв’язків з організацією, тим більше не мають впливу на її політику», - сказано в заяві.

Окрім того, в організації відзначають, що за свою проукраїнську позицію ГО «МО СТАН»  постійно піддається критиці з боку сепаратиських формувань так званих «ЛНР» і «ДНР».  

«На початку війни двоє членів організації через свої переконання потрапили у полон. А через подальші спроби російських військових затримати представників організації на захист останніх стала міжнародна фундація «Підтримка правозахисників», - сказано у повідомленні.

Нагадаємо, активісти «Правого сектору» та «Карпатської Січі» вважають «СТАН» сепаратистською організацією і хочуть, аби вона припинила діяльність у місті. Олеся Архипова каже, що націоналісти не повірили, що її батько загинув на фронті.

Окрім того, активісти пояснили, чому вважають «СТАН» організацією сепаратистів. 

Леся, 30.10.2017 11:33