Гриневич: Нова програма для початкової школи не понижує стандарти якості освіти

Колегія МОН затвердила розвантажені і оновлені програми початкової школи. З одного боку, зміни торкнуться приблизно 10% змісту чинних програм, з іншого - ці зміни є реальним переходом до іншої філософії освіти, про це у Фейсбуці написала міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, філософія відповідає 21 століттю і європейському розвитку України: «не тиснути на дитину, а заохочувати (замість контролю темпу читання на час - розвиток виразного, правильного читання і розуміння тексту), не змушувати зубрити, а пояснювати і давати можливість вчитися на практичних завданнях (замість літнього зубріння таблиць множення - практичне опанування властивостей множення на уроках), розвивати в дітей вміння висловлювати свою думку, а не мислити за нав'язаними шаблонами (замість "складання речень за схемами" - розвиток усного мовлення і складання есе вже у 3-яму класі)».

Гриневич відзначила, що нова програма не понижує якість освіти.

«Хочу ще раз наголосити: оновлення програм жодним чином не понижує стандарти якості освіти, а навпаки: вивільняє педагогічну свободу вчителя і показує інші, нові шляхи досягнення якісної освіти. Це лише перший крок. Але це перший крок до компетентністного підходу в навчанні, який ми маємо поширити на всю середню школу і який буде відображений в Концепції Нової української школи, яку ми представимо незабаром», - повідомила Гриневич.

Леся, 05.08.2016 09:40Фоторепортажі

Вибір редакції