Карітас: Допоможи діткам-інвалідам творити чудеса!

Карітас просить усіх небайдужих людей допомогти дітям та молоді з особливими потребами відчути себе повноцінними членами нашого суспільства. На Інтернет-ресурсі  Української біржі благодійності  зареєстрований проект «Допоможи мені творити чудеса». Заходь  за посиланням -  https://ubb.org.ua/uk/project/920/ - кожен наш внесок для їхніх потреб допоможе особливим дітям здобути віру в себе!

Впродовж останніх 5 років Карітас підтримує ініціативи батьків дітей із особливими потребами, які не хочуть, щоб їхні сини та доньки були закриті у чотирьох стінах, були заручниками проблем і переживань. Ми допомагаємо їм знайти свою нішу, у якій вони можуть проявити себе, розкрити свої здібності і таланти, а загалом почували себе повноцінними членами нашого суспільства.

Діти та молодь із великим задоволенням працюють у творчих майстернях, організованих на базі Карітасу, навчально - реабілітаційного центру “Довір'я”, ГО “Надія Отинії”. Вони люблять малювати, ліпити, вишивати. Діти відкриті до сприйняття нового: залюбки опановують техніки роботи з квілінгом, орігамі, декупаж. Їхні руки виготовляють чудові вироби — вітальні листівки, сувеніри з бісеру, декоровані рамки та багато інших речей. Якість роботи дітей настільки висока, що пересічна людина і не здогадається, що вони зроблені руками неповноправної дитини.

Терапія творчістю не тільки допомагає дитині-інваліду побачити світ, але також є частиною реабілітації, адаптації в цьому жорстокому світі. Обираючи різні види діяльності, ми намагаємось знайти підхід до кожного, допомогти розкритися у тому напрямку, до якого у дитини є нахил. Спільно ми робимо маленькі кроки, результат яких іноді настільки відчутний, що жодна інша медична терапія, заняття з психологом не дають такого результату. Завдяки роботі в колективі та спілкуванню діти дуже змінюються: вони впевненіше почувають себе в транспорті, магазині. Заняття творчістю сприяють розвитку мовлення, вчать контролювати своє тіло, у дітей розвивається увага та уява.

Цей проект допоможе придбати матеріали та обладнання для гурткової роботи (дизайнерський папір, клейові стержні, компостерифігурні, кутовий дирокол, матеріали для декупажу (фарби, лаки, серветки дизайнерські, спонжики, пензлики, акрилові фарби, рами), набір для квілінгу, машинку для фігурного тиснення, папки для тиснення, пістолет клейовий) сприятимуть розвитку вмінь та навиків трудової адаптації. Паралельно з навчанням ми будемо сприяти досягненню ще однієї важливої функції: соціально-психологічній реабілітації, адже як показує досвід роботи, мистецтво – це терапія для дітей та молоді з особливими потребами. З допомогою творчості діти, які були заручниками «чотирьох стін» знаходять нішу, в якій розвиваються, поновлюють себе і стають повноцінними членами суспільства.

Батьки друзів Карітасу добре знають, що немає нічого ціннішого у цьому світі, ніж здоров'я дитини. Його не купиш ні за ніякі кошти, тож якщо у родину постукала біда, необхідно набратися мужності та терпіння і спрямувати свої зусилля на те, щоб дати своїй дитині якомога більше соціальних навичок. 

Леся, 18.04.2014 09:15Вибір редакції

Найпопулярніші новини