На бізнес-форумі у Вільнюсі Арбузова зустріли сміхом

У Вільнюсі (Литва) в четвер відкрився саміт програми Європейського Союзу "Східне партнерство". На ньому 29 листопада планувалося підписання Угоди про асоціацію України з ЄС, а також зону вільної торгівлі.

На його початку виступив єврокомісар з питань розшир ЄС Штефан Фюле. Він висловив занепокоєння тим, що Україна відклала підписання асоціації з ЄС.

"Це більше потрібне не стільки країнам ЄС, скільки українському народу", - сказав Фюле.

Далі до слова запросили представників країн, з як ЄС зацікавлена налагодити економічне партнерство. Модератор цієі частини форуму Рольф Вензель у першу чергу запитав першого віце-прем'єр-міністра України Сергія Арбузова, чому Україна дещо незрозуміло повелася з підписанням асоціації з ЄС.

"Україна залишається відданою європейському напрямку і ніякого розвороту не було", - почав Арбузов. На цих словах українські журналісти, які були в залі розгорнули плакат з написом англійською "Чому ви боїтеся Путіна?"

Присутні в залі бізнесмени підтримали це запитання сміхом і аплодисментами.

"Я і моя команда зробили все можливе щоб наблизитися до Європи", - відреагував Арбузов.

Нагадаємо, учасники саміту обговорять підписання угод про асоціацію загалом з шістьма країнами пострадянського простору – Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою та Україною. Загалом у дводенному форумі візьмуть участь представники 34 країн на рівні глав держав і міністрів, а також керівництво ЄС. Головою на саміті виступає президент Європейської ради Герман Ван Ромпей і президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Саміт також відвідають президент Європарламенту Мартін Шульц, високий представник ЄС із зовнішніх справ і політики безпеки Кетрін Ештон, єврокомісар з розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле, єврокомісар з питань торгівлі Карел Де Гухт

Леся, 28.11.2013 10:29Вибір редакції

Найпопулярніші новини