На Івано-Франківщині кількість податкових перевірок юридичних осіб зменшено майже у 6 разів

Кількість запланованих перевірок суб'єктів господарської діяльності – юридичних осіб у січні-вересні 2013 року зменшена в порівнянні з аналогічним періодом минулого року  з 173 до 30.

Покращити якість податкового аудиту Міністерство доходів і зборів планує шляхом проведення електронних перевірок.

Для проведення електронної перевірки платник податків повинен подати до податкової в електронній формі (з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб) документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів, якщо такі документи створюються таким платником податків в електронній формі та зберігаються на машинних носіях інформації. Загальний формат та порядок подання такої інформації, а також форму вищезгаданої заяви має встановити Міністерство фінанів України.

Згідно Перехідних положень Податкового кодексу, електронні перевірки запроваджуватимуть поетапно:

- з 1 січня 2014 р. їх проводитимуть стосовно платників податків які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності;

-  з 1 січня 2015 р – для суб’єктів господарювання малого та середнього бізнесу;

-  з  1 січня 2016 р – для інших платників податків.

Запровадження системи електронних перевірок зекономить час платників, зробить державний аудит необтяжливим для них, мінімізує персональний контакт  між платником та державою, знизить роль людського фактору. 

Леся, 23.10.2013 13:24Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини