Учні - безкоштовна робоча сила

Під час проведення перевірок, Коломийською міжрайонною прокуратурою виявлено факти незаконної використання праці неповнолітніх.

Так, директори двох шкіл району відправили на роботи в приватне господарство 198 учнів для збору картоплі. Замість проведення уроків, школярів 5-9 класів примушували збирати врожай.

Крім того, прокурорською перевіркою встановлено, що у Коломийському професійному ліцеї сфери послуг учнів залучали  до ремонтних робіт у приміщенні навчального закладу під час уроків. Внаслідок цього, неповнолітні на заняттях не навчалися, а виконували штукатурні роботи.  

 У травні 2013 року у вказаному ліцеї прокуратурою уже було встановлено факт незаконного використання праці учнів. Тоді, замість здачі іспитів, директор залучив студентів до виконання підсобних робіт на будові власного будинку,за що й виставляв оцінки. Незважаючи на те, що на даний час керівника вже звільнено з займаної посади, його наступник допускає аналогічні порушення.

Це свідчить про відсутність належного контролю за роботою директорів навчальних закладів посадовцями управління освіти і науки Івано-Франківської облдержадміністрації. 
На виявлені факти Коломийською міжрайонною прокуратурою внесені документи прокурорського реагування у районну та обласну державні адміністрації з вимогою усунути порушення законодавства про освіту та притягнути винних осіб до дисциплінарної відповідальності.

Леся, 23.10.2013 09:56Вибір редакції

Найпопулярніші новини