В Івано-Франківську засудили наркоторгівців

Івано-Франківським міським судом винесено вирок трьом жителям обласного центру Прикарпаття. які впродовж тривалого часу здійснювали незаконне придбання, зберігання, перевезення з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів.

На лаву підсудних Івано-Франківського міського суду потрапило троє івано-франківців 1988 р.н., 1990 р.н. та 1992 р.н., яким досудове слідство інкримінувало збут наркотичних засобів в місцях масового перебування  громадян організованою групою, незаконне придбання, зберігання, перевезення з метою збуту наркотичних засобів, психотропних речовин, особливо небезпечних наркотичних засобів, незаконний збут наркотичних засобів повторно особою, яка раніше вчинила злочини, передбачені ст. ст. 307, 309 КК України.

Під час судового слідства було встановлено, що на початку квітня 2011 року, цю організовану злочинну групу створив її наймолодший учасник 1992 року народження.

Також судом було встановлено, що в своїй діяльності члени організованої групи дотримувались жорстких вимог дисципліни та конспірації. Для оперативного зв'язку між собою та із покупцями наркотичних засобів використовували по декілька мобільних телефонів, у яких систематично замінювали номери стартових пакетів різних операторів мобільного зв’язку, запобігаючи таким чином викриттю їх працівниками правоохоронних органів. Для конспірації при спілкуванні по мобільних телефонах між собою та споживачами наркотичних засобів, члени організованої злочинної групи повністю виключили слова та назви наркотичних засобів, розробивши та застосовуючи в розмовах між собою сленгові терміни з відомим лише їм та особам, які займаються незаконним обігом наркотичних засобів, змістовим навантаженням.

З метою заохочення постійних покупців до придбання в них наркотичних засобів у великій кількості, члени даної організованої групи робили знижки в ціні на їх придбання.

Таким чином даній організованій злочинній групі вдалося «пропрацювати» майже півроку. А в кінці вересня 2011 року на вул.Труша, неподалік кафе “Піцца плюс” в місті Івано-Франківську, працівниками міліції затримано лідера  даного ОЗУ, у якого вилучено 2 таблетки “субітекс”, того ж дня був затриманий інший зі зловмисників.

Щодо покарання за скоєні злочини, то Івано-Франківський міський суд засудив ватажка даного ОЗУ, 1992 року народження, до семи з половиною років позбавлення волі із конфіскацією усього належного йому майна; найстарший наркодилер, 1988 року народження, отримав шість з половиною років позбавлення волі із конфіскацією усього належного йому майна; щодо третього учасника цієї злочинної групи, то чоловік, 1990 року народження, отримав покарання у вигляді шести років позбавлення волі із конфіскацією усього належного йому майна.

Леся, 01.08.2013 10:19Вибір редакції