Мобільна бригада Карітасу додає життя до днів невиліковно-хворих людей

Основною запорукою підтримки важкохворої людини є своєчасне реагування на її потреби та забезпечення максимальної якості життя до останньої хвилини. У БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» активно продовжує свою місію мобільна  бригада  з надання комплексної паліативної допомоги, основне завдання якої - своєчасно реагувати  на  запити підопічних та їх родичів.  До складу  виїзної бригади   входить  лікар, медична сестра, соціальний працівник та духівник. Тільки в такому  складі  можна  адекватно оцінити потреби хворої людини, скласти план медичної,  соціальної допомоги та духовно-психологічної підтримки.

Протягом останніх двох тижнів  виїзною бригадою було здійснено 12 виїздів  до  паліативно-хворих людей. Лікар Карітасу – п. Інна  провела огляд пацієнтів проекту  «Паліативна допомога в Івано-Франківську», надала консультації з приводу полегшення болю та усунення важких симптомів захворювання. Особлива увага приділялась профілактиці вторинних захворювань. Після огляду лікар спільно з медичною сестрою та родичами  обговорила подальший план лікування підопічного. Разом  було також проведено навчання для родичів з питань домашнього догляду.

У своїй роботі ми переконані, що пацієнт має право знати свій діагноз і самостійно приймати рішення стосовно лікування,  а також право вирішувати, яку саме якість життя він вважає за кращу. Для нас  важливим  є урахування поглядів самого пацієнта, і тому завданням мобільної  бригади Карітасу є разом з родичами розказати підопічному про його хворобу та  весь спектр медичних маніпуляцій та процедур, які будуть проведені.

У людей в останні дні життя зростає потреба в підтвердженні їхньої значущості, любові, прощенні й примиренні з самими собою, з тими хто їх оточує, в розумінні сенсу життя та смерті. На всі ці питання намагається надати  відповідь  о. Любомир – духівник Карітасу, який є для них опорою та підтримкою.

Окрім кваліфікованої медичної та духовної підтримки, підопічні отримали і матеріальну допомогу у вигляді  медикаментів,  продуктових наборів та засобів особистої гігієни. Саме такий комплексний підхід, підтримка  та постійна увага до підопічного та родичів вселяє   надію у завтрашній день, зберігає віру  у свої сили та загалом сприяє наповненню життя змістом та сенсом.

Діяльність  виїзної мобільної бригади Карітасу здійснюється за рахунок підтримки Карітасу єпархії Трір (Німеччина) та Карітасу архиєпархії Відня (Австрія).

Леся, 21.11.2012 10:32Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини