Арсеній Яценюк: У президента є три тижні, щоб забезпечити частково демократичні вибори

Об’єднана опозиція вимагає від президента Януковича забезпечити порушення кримінальних справ за фактами тиску на членів виборчих комісій від опозиції та звільнити з посад керівників міліції, СБУ і прокуратури, які допускають такі порушення закону.
 
Про це заявив голова Ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк під час прес-конференції в Миколаєві.
 
Він наголосив, що в Україні вже сьогодні проходить масштабне фальшування виборів: «Виборчий процес – це не тільки останній день. Найважливіше – це підготовка до виборів і проведення самої виборчої кампанії».
 
«Сьогодні можна чітко сказати, що проведення виборчої кампанії в Україні не відповідає демократичним нормам і стандартам», - переконаний Арсеній Яценюк.
 
Головною проблемою нині, наголосив Арсеній Яценюк, є тиск на виборців та членів виборчих комісій. Зокрема, за його словами, для цього використовуються працівники спеціальних підрозділів. Так, під час туру Об’єднаної опозиції по Україні вони проводять відеофіксацію всіх мітингів.
 
Арсеній Яценюк пожартував: «Не витрачайте робочий час МВС на зйомки наших мітингів. Ми передамо в спецпідрозділи СБУ диски найкращої якості, щоб вони вивчали передвиборчу програму ВО «Батьківщина».
 
Проте, за його словами, працівники правоохоронної системи мають займатися реальною боротьбою зі злочинністю та корупцією і чиновниками, які займаються нині фальшуванням виборів, підкреслив Арсеній Яценюк.
 
Він повідомив, що лише в Миколаївській області 325 державних службовців і працівників бюджетної сфери відмовились працювати в ДВК, «тому що їх залякали і хочуть звільнити з роботи».
 
Він оприлюднив кілька заяв від членів ДВК на Миколаївщині, яким погрожували звільненням з роботи, якщо вони не складуть повноваження в комісії. Серед іншого, Арсеній Яценюк зачитав заяви вчителів загальноосвітніх шкіл села Привільне та Олександрії, а також працівника відділення поштового зв’язку в Баштанському районі.
 
Також, наголосив Арсеній Яценюк, місцеві ЗМІ, які фінансуються з бюджету, відмовляють у розміщенні матеріалів Об’єднаної опозиції.
 
«Хоча відповідно до законодавства газети, які фінансуються бюджету, зобов'язані висвітлювати діяльність як провладних, так і опозиційних кандидатів», - підкреслив він.
 
Арсеній Яценюк повідомив, що на зустрічі опозиційних кандидатів у депутати з громадою приїжджають керівники державних районних адміністрацій та представники ПР.
 
«Вони фіксують на відео кожного присутнього в залі, переписують прізвища і потім особисто залякують кожну людину, щоб ця людина не приходила на подальші зустрічі», - наголосив він.
 
Як приклад він навів зустріч із виборцями депутата Миколаївської облради Вадима Мерікова та народного депутата Івана Кириленка 24-25 вересня.
 
Арсеній Яценюк нагадав також про переслідування Аркадія Корнацького, кандидата в депутати від Об’єднаної опозиції у 132-му окрузі. Щодо нього і працівників «Агрофірми Корнацьких», засновником якої він є, порушено низку кримінальних справ. «Головний бухгалтер заарештований за кримінальною справою, яка була закрита ще в 2007 році за відсутністю складу злочину», – наголосив він.
 
Арсеній Яценюк підкреслив, що слова президента про прагнення демократичних виборів жодним чином не відповідають діям сьогоднішньої влади. «Вони розуміють, що при проведенні демократичних виборів в країні вони програють виборчу кампанію», - сказав він.
 
«Президент Янукович особисто несе відповідальність за те, щоб його підлеглі – прем'єр, голова СБУ, міністр внутрішніх справ – не були частиною фальшування виборів. Якщо в Україні можуть бути проведені частково демократичні вибори, адже мова про абсолютну демократичність взагалі не йде, - то для цього ще є 3 тижні», - підкреслив голова Ради Об’єднаної опозиції.
 
«Вимагаю особисто від президента Януковича негайно забезпечити порушення кримінальних справ проти тих, хто чинить тиск на виборців та членів комісій, звільнити керівників міліції, СБУ і прокуратури, які не реагують на порушення закону», - наголосив Арсеній Яценюк.
Леся, 10.10.2012 09:19Вибір редакції

Найпопулярніші новини