Івано-Франківськ: "Наша Україна" боргує працівникам понад півмільйона гривень, але йде в парламент

Івано-Франківська обласна організація партії “Наша Україна” є одним з найбільших боржників по заробітній платні на Прикарпатті. Борг у 576 тисяч гривень перед працівникам виконкому партії тягнеться за “Нашою Україною” вже третій рік. Незважаючи на те, що ще у червні 2009 Віктор Ющенко звертався  до голів обласних організацій з проханням розрахуватися із працівниками своїх виконавчих комітетів, тодішній голова прикарпатських “нашоукраїнців” Зіновій Шкутяк боргу так і не погасив.

Факт наявності боргу у 576 тисяч гривень підтвердив заступник голови Івано-Франківської ОДА, голова департаменту економіки Василь Попович під час засідання колегії ОДА 23 липня. Раніше начальник управління праці ОДА Ярослава Ульванська повідомляла, що обласний осередок партії “Наша Україна” припинив свою діяльність саме через значну заборгованість по заробітній платі. Кілька працівників обласного виконкому партії у 2011 році подали до суду на обласну організацію в особі її керівника Зіновія Шкутяка з проханням відшкодувати заборгованість.  

“Я не збиралася подавати до суду, адже Віктор Ющенко обіцяв, що заборгованість погасять. Коли я нагадала про це Зіновію Шкутяку, він сказав, що у нього грошей для нас немає і не буде”, - пригадує Марія Буськанюк, яка працювала керівником виконкому міського осередку “Нашої України”.

Нардеп рішення суду на користь позивачів проігнорував. Міське управління юстиції того ж року розпочало процедуру опису та вилучення майна з офісу ІФОО “Наша Україна”, за рахунок реалізації якого  мав бути відшкодований борг. Однак, на зустрічну заяву Зіновія Шкутяка міський суд ухвалив зупинити примусове  стягнення. Марія Буськанюк подала на апеляцію, в результаті якої офісне майно партії таки продали.

 “Мені повернули 3400 гривень із заборгованих 11400, але я отримала моральну компенсацію, вигравши суд у Шкутяка. Далі я нічого робити не буду. Бог йому суддя”, - розповіла Марія Буськанюк прес-службі ОПОРИ в Івано-Франківській області. Відтак, основний  борг перед працівниками й однопартійцями Зіновія Шкутяка так і залишився непогашеним.

 Сьогодні нардеп Зіновій Шкутяк не полишає надії ще раз потрапити в парламент. 17 липня відбулося об'єднання обласних організацій партій “Наша Україна” УНП та КУНу в єдину  правоцентристську силу, яка “сповідує правоцентристську ідеологію, а також принципи утвердження української мови та культури, збереження та зміцнення українства в Україні». Об'єднання на Прикарпатті вже отримало назву «тріо мерів», адже Зіновій Шкутяк та голова ОО КУН Богдан Борович в минулому були мерами Івано-Франківска, а голова обласного УНП Віктор Анушкевичус й досі керує містом. Хто саме з цієї трійки буде балотуватися до ВР наразі невідомо.

 

Леся, 25.07.2012 16:10Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини