Влада хоче ввести другу державну мову, - Яворівський

Комітет з питаннь культури і духовності рекомендує парламенту зняти з розгляду законопроект про мови.

Про це сьогодні на брифінгу заявив голова Комітету Верховної Ради з питаннь культури і духовності Володимир Яворівський.

За його словами, цей законопроект, який  фактично пропонує  введення в Україні двомовності і внесений до порядку денного поточного тижня, свідчить про політичне банкрутство влади.

Яворівський нагадав, що цей законопроект був розкритикований Венеціанською комісією, Європарламентом та знятий з розгляду. Натомість підготовлено нову редакцію законопроекту, де під личиною захисту мов національних меншин вводиться норма про дозвіл введення другої державної мови на території, де проживає 10% носіїв мови національної меншини.

За словами Яворівського, це призведе до того, що у Криму, Харківщині, Луганщині, Донеччині, Одещині, Миколаївщині, Херсонщині, Чернігівщині, тобто, у більшості областей України, російська мова стане другою державною.

Голова комітету також спростував заяву авторів законопроекту про те, що нібито Національний університет ім. Т. Шевченка підтримує цей законопроект.

«Вчора в інтернеті з'явився обурливий лист професорів університету Шевченка про те, що це неправда  - Університет не підтримував цього закону", - зазначив народний депутат.

Яворівський також повідомив, що сьогодні на засіданні Комітету з питаннь культури і духовності, куди запрошені Дмитро Павличко, Левко Лук'яненко, Леонід Кравчук планується обговорити  цю проблему.

Леся, 23.05.2012 14:00Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини