На Прикарпатті не вистачає вакцини проти сказу

На Прикарпатті, як зрештою, і по всій Україні проблеми з вакцинами проти сказу. Це вчергове довів випадок, який стався в Долинському районі, там місцеву жительку Галину Мицак вкусив за палець пацюк.

Жінка одразу звернулася за допомогою до лікарів. Проте їй лише замазали палець йодом та зробили укол від правця. Щепити жінку від сказу відмовилися, мовляв, немає вакцини.

Галина Мицак підняла на ноги всю область, телефонувала навіть у міністерство охорони здоров’я, аби їй допомогли, адже сказ, це невиліковна хвороба. Якщо хворого не прищепити впродовж п’яти днів з моменту укусу, він помирає.

Жінка таки змогла добитися свого. З Болехівського району для неї передали дві дози вакцини, ще чотири дози передали з Івано-Франківська.

Зрештою, питання з вакциною проти сказу на Прикарпатті стоїть дуже гостро. В області залишилось  вакцини не більше ніж для 25 пацієнтів. Правда, виходом із ситуації могла би стати вакцина російського виробництва, правда, вона ще не сертифікована, тому використовувати її не можна. За словами медиків в кращому випадку, через півтора місяці вони можуть отримати дозвіл з МОН на закупівлю російської вакцини.

Леся, 23.03.2012 09:09Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини