Профільний комітет підтримує декриміналізацію статті, за якою переслідують Юлію Тимошенко, - Швець

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує народним депутатам під час розгляду у другому читанні президентського законопроекту про гуманізацію деяких статей Кримінального кодексу декриміналізувати статтю 365, за якою, зокрема, засуджена Юлія Тимошенко.
 
Як повідомив під час круглого столу голова Комітету Віктор Швець, таке рішення було увалено більшістю членів цього комітету, у тому числі від провладних партій.
 
За словами Швеця, Комітет при підготовці даного законопроекту до другого читання вніс суттєві зміни до статті 365, згідно з якими пропонується вилучити цю статтю в діючій редакції та замінити її іншою – статтею 365 з позначкою 3, яка передбачатиме кримінальну відповідальність за перевищення влади чи повноважень службовою особою лише у випадку корупційних дій з метою отримання вигоди.
 
«Згідно з поправкою до статті 365, якщо посадова особа не отримує вигоду для себе чи для членів своєї сім'ї від політичного рішення, то така особа не може притягатись до кримінальної відповідальність і нестиме лише політичну відповідальність», - уточнив Швець.
 
Він також додав, що цим кроком українське законодавство буде наближено до міжнародних стандартів.
 
Віктор Швець прогнозує, що у зв’язку з такою пропозицією профільного комітету голосування за відповідний законопроект, який виноситься на розгляд парламенту завтра, буде позитивним.
Леся, 04.11.2011 10:45