ЄРЦ розробило проект рішення щодо порядку передачі житлових будинків в самоуправління власників

КП «Єдиний розрахунковий центр» розробило проект рішення щодо порядку передачі житлових будинків в самоуправління власників.

Документ встановлює порядок реалізації прав власників щодо управління належним їм майном в частині передачі житлових будинків компанії-управителю чи в самоуправління. Питання про визначення управителя повинно вирішуватись на зборах співвласників житлового будинку. Ініціатором таких зборів можуть виступити як власники, так і чинний управитель.

«Підготовлений проект створює практичний механізм, за яким співвласники будинку зможуть обрати один з прийнятних варіантів. Створити ОСББ, передати будинок в управління іншій компанії-управителю чи здійснювати управління самостійно», — наголошує заступник директора КП «Єдиний розрахунковий центр» Микола Вітенко.

Зміна управителя, якщо не передбачається створення об’єднання співвласників, можлива за одностайної згоди. 

«Мова йде про спільну сумісну власність, а розпорядження нею згідно українського законодавства можливе лише за рішення всіх власників», — роз’яснює Микола Вітенко.

Рішення орієнтоване в першу чергу на захист інтереси власників малоповерхових будинків. Процедура приймання-передачі є безкоштовною та не потребуватиме жодних дозволів. Обов’язковою умовою стане лише обов’язок власників щодо укладання прямих договорів на вивезення побутових відходів та обстеження димовентиляційних каналів.

За проектом не підлягатимуть передачі в самоуправління лише аварійні будинки, а також ті, що перебувають під арештом.

Прес-служба КП «ЄРЦ»

Леся, 01.11.2011 11:01Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини