Відкритий лист до Януковича депутата облради Юрія Романюка

№ 69 від «07»вересня 2011р.

 

                                        Президенту  України

                                          Віктору Януковичу.                                                     


                         ВІДКРИТИЙ  ЛИСТ

         Ви, Вікторе Федоровичу, разом зі своєю командою «проФФесіоналів», а швидше агресивних дилетантів, загнали себе і країну в ситуацію потрійного цугцвангу. Це, Вам тріумфально вдалося, всього за півроку свого правління.             Чи вдасться Вам, так само блискавично вийти з цієї безвиході без втрат і жертв, покаже найближчий час.

 

                          I.  Зовнішньополітичний цугцванг.

Ви загнали себе і країну в зовнішній політиці у ситуацію повного міжнародного ігнорування, нехтування, зовнішнього тиску і відкритого диктату, як цілком очікуваної та прогнозованої реакції міжнародної спільноти за тотальний наступ на згортання глибоко укорінених в українському суспільстві демократичних цінностей, цинічного нехтування свободою слова, правами людини, правом громадян на мирні зібрання, мітинги і маніфестації, політично вмотивоване кримінальне переслідування опозиції та її лідерів, Юлії Тимошенко та Юрія Луценка зокрема.

Ви стали заручником своїх власних фобій, інстинктів та рефлексів. Ваша проблема у тому, що Вас абсолютно, у прямому смислі цього терміну, немає кому фізично і морально вчасно(!) зупинити і повернути у стан елементарної державницької логіки, мудрості, розрахунку (по простому, адекватному сприйняттю реальності та усвідомлення невідворотно очікуваних наслідків). Вам, бажано оточити себе людьми здатними, хоча б на це. А не тільки на тих, які пишуть за Вас ваші книжки, «для зростання вашого міжнародного авторитету та привабливості нашої країни в очах її читачів», які крадуть газ, телевізійні цифрові частоти, електростанції, шахти, металургійні комбінати, вершать «судочинство» та інше свинство…

Керувати найбільшою європейською країною - це не тотожно методам, формам і «поняттям» керівництва Донецькою обласною державною адміністрацією.
Результатом цієї примітивної «політики», стала реальна загроза відмови Європейського Союзу від можливого підписання з Україною, на грудневому саміті «Україна-ЄС», договору про асоційоване членство України в ЄС, та вступу України до Зони вільної торгівлі (ЗВТ).

                         II.  Російсько-газово-митний  цугцванг.

Відвертий провал задекларованої Вами і вашою командою політики у зближенні України з Росією, результатом якої мало стати суттєве зниження ринкової ціни на газ, збільшення товарообігу, кооперація та поступ, після ратифікації Верховною Радою України т.зв. «Харківських угод», сподівань не виправдало. Росія начхала на очікувану вдячність, за злочинну для нас пролонгацію Вами і вашою командою, перебування ЧФ РФ в Севастополі до 2042р., і почала ультимативно вимагати від України продовження здачі своїх стратегічних галузей економіки та газо-транспортної інфраструктури, негайного вступу України до Митного Союзу (РФ, Білорусь, Казахстан), подальшого інтегрування у структури СНД, відмови від будь-якої інтеграції до європейських інституцій, від вступу у ЗВТ, від асоційованого членства в ЄС, негайно запровадити на більшій території країни російську мову, як другу державну і т.п. Адже в Росії наступного року президентські вибори. Путін і Медвєдєв розігрують свою гру для свого внутрішнього споживача. Боротьба за вплив на електорат загострюється.

Оприлюднена «дешева» ціна за російський газ для українських споживачів, у четвертому кварталі ц.р., у понад 500 доларів США за 1000 м.куб., почала отверезвлювати навіть Вас. Тепер Ваш режим «проФФесіоналів» знаходиться між успішно Вами всіма створеним молотом та ковадлом.

З суб’єкта зовнішньої політики Ви перетворилися на об’єкт політики. Вами грають потужні політичні гравці, як мудрі гросмейстери шаховими фігурами, на своїй дошці. А Ви, як пішаки, приречені рухатися виключно по визначеній чужим інтелектом геополітичній траєкторії. Доти, доки не почнете керуватися не власними егоїстичними інстинктами самозбереження при владі, після президентських виборів 2015 року, за будь-яку ціну, для народу безумовно, та бажанням урвати якомога більше для себе і свого оточення, відверто корупційно-злодійськими рефлексами, а виключно стратегічними національними інтересами свого народу і держави України загалом, аналогічно діям ваших міжнародних опонентів.

 

                                   III.  Внутрішньополітичний  цугцванг

Без обернення обличчям до проблем свого, багатостраждального  українського народу, Вам і вашій команді, за жодних обставин, не перебороти наш народ. Кількість танків, тимчасова лояльність і відданість командирів Внутрішніх військ, Армії, міліції, спецслужб, прокуратур і суддів НЕ має жодного значення, у випадку справжнього спонтанного Народного опору. Вам не пережити цей трафунок, адже на жаль, це Не буде аналогія 2004 року. Як і НЕ виграти, Вам і вашій команді, на чесних загальних, відкритих і прозорих, демократичних виборах.

 

                                                     Вихід завжди є!

Режим повинен нарешті визначитися у справжніх зовнішньополітичних та внутрішньополітичних пріоритетах своєї країни. Зайняти чітку, зважену державницьку політичну позицію.

Це виключно Євроінтеграційний курс розвитку, вступ до асоційованого членства в ЄС, приєднання до ЗВТ, поступове розмороження відносин з НАТО, з метою подальшої активізації процедур приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ).  А для цього необхідно категорично відмовитися від будь-яких політичних репресій, випустити з СІЗО усіх політичних опозиціонерів - Юлію Тимошенко,  Юрія Луценка та інших. Винести повністю виправдальні вироки. Напівзаходами Захід Не обманути. Обвинувачувальний вирок для Юлії Тимошенко, як застережний засіб в усуненні головного конкурента на чергових парламентських та наступних президентських виборів, Не принесе жодного очікуваного результату. Захід це не проковтне! Захід взагалі Не визнає такі «вибори» легітимними, тим більше їх «результати». Наслідки знову будуть очікуваними, невідворотними, відверто принизливими та безмежно болячими.

Демократизувати суспільно-політичні процеси, дотримуватися прав і свобод людини, свободи слова, демократії, права вільного пересування територією країни, права на мирні мітинги і маніфестації, проведення своєчасних чесних виборів, на консенсусному законодавчому виборчому полі, зрозумілому навіть Венеціанській комісії.


Збереження своєї ГТС, категорична і негайна денонсація Харківських угод, тим більше у випадку, коли Росія не бажає переглядати газову складову традиційного українсько-російського газавату, у форматі «вічної стратегічної дружби братських слов’янських народів». Ви самі Це породили і примножили!


Суттєве коректування Пенсійного закону та Податкового кодексу. Відмова від ухвалення «чергових шедеврів»: трудових та інших кодексів, у тих завуальовано-рейдерських пассажах, які свідомо закладаються вашою командою у юридичні тексти.


Безумовно, це не вичерпний перелік проблемних питань, на які Вам і вашій команді необхідно буде терміново знайти адекватні відповіді. Іншого не дано. Загострювати проблему, ініціювати різновекторні політичні цунцванги, одночасно на три «фронти» і далі, ще більша трагічна помилка! Безумовно, виключно для Вас і вашої команди.

 

  Вибирати Вам!

  Спитають з Вас!

  Відповідати, у Печерському суді, незабаром, теж Вам!

         

 

Депутат обласної ради                                                                 Юрій Романюк

 

 

        


Леся, 08.09.2011 11:15Вибір редакції

Найпопулярніші новини