Вишиванюк:Будівництво гідроелектростанцій унеможливить виникнення повеней

29 травня голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк взяв участь у черговому засіданні Ради Єврорегіону «Верхній Прут», яке відбулося у Буковинському економічному центрі у румунському м. Сучава за участі представників Румунії, України та Молдови.

Відбулася офіційна передача головування у Європейському Єврорегіоні «Верхній Прут» від Чернівецької області - Сучавському повіту Румунії.

Заслухано звіт про діяльність Єврорегіону «Верхній Прут». Затверджено склад робочої комісії та спільного Секретаріату . Схвалено Резолюцію про Секретаріат Ради Єврорегіону «Верхній Прут» на 2010 рік та план діяльності на 1010-2011 роки. Представлено проекти для фінансування в рамках Спільної Операційної Програми Румунія-Україна-Республіка Молдова на 2007-2013 роки територіальними адміністративними одиницями – членами Єврорегіону «Верхній Прут».

На сучавському засіданні йшлося про розвиток прикордонного транспорту в Єврорегіоні «Верхній Прут»; про спільний менеджмент надзвичайних ситуацій в басейні річок Серет, Прут і Сучава; про довготерміновий розвиток туризму та майбутній форум підприємців .

Прийнято ряд рішень. Зокрема, затверджено новий склад членів Ради Єврорегіону з правом голосування, до якого з боку України увійшли голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк та голова Чернівецької ОДА Михайло Папієв.

Виконавчим головою Ради Єврорегіону «Верхній Прут» призначено голову Сучавської повітової ради Герге Флутер.

До нового складу Робочої комісії Єврорегіну від України увійшли заступник голови Івано-Франківської ОДА Роман Іваницький та начальник Головного управління охорони здоров»я Чернівецької ОДА Ігор Шкробанець; до Секретаріату Єврорегіону включено заступника начальника головного управління з питань туризму, євроінтеграції , зовнішніх зв»язків та інвестицій Івано-Франківської ОДА Олександра Зрайка .

На засіданні Ради Єврорегіону йшлося і про зовнішню діяльність - спільну діяльність членів Єврорегіону в Конференції Центральної Європейської ініціативи (ЦЄІ) в Чернівцях і презентацію спільної загальної думки про необхідність виходу із ізоляції Єврорегіону «Верхній прут» відносно транспортних маршрутів, у тому числі включення в транскордонні коридори Сучава-Сирет-Чернівці-Пан Європейський коридор ( другий квартал 2010 року).

Розглянуто ряд проектів, які можуть бути підтримані Єврорегіоном «Верхній Прут». Зокрема, проект модернізації повітової дороги Бродіна - кордон України; фестиваль Карпатських гір; запровадження ефективної системи сортування відходів для виробництва екологічної енергії; створення системи виробництва, переробки та просування економічного сільського господарства; створення спільних туристичних маршрутів; формування пілотного транскордонного лісодеревообробного кластеру на базі співробітництва Карпатської та Альпійської конвенцій у басейні Дунаю тощо.

У своєму виступі голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк підтримав попередню діяльність Карпатського Єврорегіону «Верхній Прут», зокрема щодо боротьби зі стихією у Карпатах. Водночас, він звернув увагу на те, що, «як правило, ми боремося з наслідками стихії, а треба активно працювати на її випередження, зробивши уроки з повені 2008 року».

Михайло Вишиванюк наголосив на необхідності будівництва гідроелектростанцій, які, за його словами, «з одного боку унеможливлять виникнення повеней, а з другого - забезпечуватимуть Карпатський регіон власною дешевою електроенергією».

Довідка.

У першому кварталі 2011 року заплановано проведення Інвестиційного ярмарку Карпатського Єврорегіну «Верхній Прут» у м. Сучаві (Румунія).

old_editor, 02.06.2010 17:50Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини