Донецькі школи фінансово заохочуватимуть учнів за хорошу поведінку. Франківські вважають доцільнішим заохочувати за навчання

У Донецьких школах планується новий, американський, спосіб заохочення учнів до хорошої поведінки на уроках - матеріальний. Тепер донецькі учні за найкращу поведінку отримуватимуть винагороду у вигляді канцелярського приладдя, іграшок, комп`ютерів, відпочинку в таборах - залежно від наявності спонсорських коштів у школі.

Психологи не вважають такий спосіб заохочення до хорошої поведінки правильним, більше того вважають такі способи принизливими для вчителя.

«Шкода донецьких педагогів, які можуть справитися з неправильною поведінкою дітей лише у фінансовий спосіб. Це не те, що дасть ефект. Вчителям потрібно працювати над своєю педагогічною майстерністю, щоб навчитися зосереджувати увагу учнів на собі. Крім того, діти, що досі були чемними, стануть ще чемнішими, а неслухняні продовжуватимуть пустувати, розуміючи, що вищого рівня їм усе одно не досягти», - пояснює психолог Наталя Мухітдінова.

До того ж, за переконанням психолога, це створить зайві проблеми батькам, діти яких контролюючи свою поведінку у школі, будуть гіперактивними вдома та на вулиці.

Івано-франківські педагоги дотримуються іншої позиції. Як пояснює начальник управління освіти й науки в місті Михайло Верес, такий спосіб заохочення не є доцільним. Поведінка дітей - це лице педагога.

«А от за що дійсно варто заохочувати дітей, - каже Михайло Верес, - то це навчання. Фінансово ми заохочуємо дітей за досягнення в олімпіадах, спортивних змаганнях, творчих конкурсах. У нас є низка заходів, де кращі учні отримують достойні фінансові премії. Участь у цих конкурсах можуть взяти усі без обмежень, залежить лише від бажання».

old_editor, 07.04.2010 20:33Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини