Вбивця бізнесмена Володимира Олійника наступного дня вилетів за кордон - ЗМІ

У причетності до резонансного убивства 45-річного надвірнянського бізнесмена Володимира Олійника підозрюють чоловіка, який наступного дня після вбивства несподівано вилетів авіарейсом до Канади. Як стало відомо з конфіденційних джерел, близьких до правоохоронних органів, у зв'язку із розслідуванням справи про вбивство бізнесмена Олійника, якого розстріляли з пістолета у місті Надвірна, міліція активно розшукує 29-річного мешканця Івано-Франківська Богдана Д. Наразі встановлено, що 20 лютого цей чоловік вилетів літаком до Ізраїлю, а звідти - до Канади. Затримання Богдана Д., на думку слідчих, дозволить встановити особи і виконавців, і замовників цього злочину.

Можна припустити, що правоохоронці мають підстави підозрювати згаданого чоловіка у причетності до резонансного злочину тому, що він належав до кола осіб, яких чомусь вважав небезпечними для себе сам Володимир Олійник. Улітку 2007 року, коли виникла конфліктна ситуація довкола Центрального продуктового ринку в Івано-Франківську, надвірнянський бізнесмен винайняв приватну охорону і возив при собі ксерокопії фотографій десятка молодих чоловіків, які начебто могли становити загрозу для його життя. Серед них був і Богдан Д. Володимир Олійник тоді висловлював припущення, що всі зображені на фотокартках люди - близькі до депутата Івано-Франківської міської ради, співвласника фірми, яка орендує Центральний ринок, Ігоря Халаменди.

Як вдалося дізнатися, Ігор Халаменда справді був знайомий із розшукуваним. Ще на початку листопада 1999 року, коли якісь невідомі пострілами з пістолета поранили тоді ще 18-річного Богдана Д., Халаменда приходив до лікарні провідати постраждалого як свого приятеля, після чого доволі грубо наказав лікарям багато не говорити. Про причини й обставини цієї стрілянини Богдан Д. так само тоді нічого не розповів ні правоохоронцям, ні журналістам. Але через кілька днів поблизу торгового центру "1000 дрібниць" вибухнули дві гранати. У місті говорили про "базарні" війни.

За достовірною інформацією, депутат міської ради Ігор Халаменда зараз також перебуває поза межами країни. Як повідомив репортерові "ГК" його колега по депутатській групі в міськраді Богдан Федьків, Халаменда виїхав на лікування в одну із ізраїльських клінік, де проходить черговий курс реабілітації після вогнепальних поранень, завданих йому в травні 2007 року.

Богдан Федьків також висловив своє обурення діями співробітників УБОЗу, які нещодавно затримували 17-річного сина Ігоря Халаменди, нібито для того, щоб встановити місце перебування батька. "Халаменда ні від кого не переховується, я мало не щодня спілкуюся з ним по телефону і гадаю, якщо у правоохоронців є бажання зустрітися з ним, з цим не виникатиме ніяких проблем, - сказав він в телефонній розмові з репортером "ГК". - Буде повістка - і він з'явиться. А затримувати просто з вулиця серед білого дня його сина і везти на допит- це неправильно. З приводу дій УБОЗу я вже підготував скаргу в Генеральну прокуратуру. Взагалі, я вважаю, що правоохоронці пішли хибним шляхом, якщо припускають, що надвірнянське вбивство якимось чином може стосуватися Ігоря Халаменди".Галицький кореспондент
old_editor, 25.03.2010 13:53Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини