Місцеві ЖЕО не виконують ще один свій обов`язок – доставку повісток призовникам – Ігор Сорокопуд

Незважаючи на те, що призовний сезон 2010 щойно розпочався, у військовому комісаріаті вже виникли перші проблеми.

Військовий комісар, підполковник Ігор Сорокопуд відреагував на звинувачення начальника ЖЕО №2 Олександри Петрик, яка заявила про те, що військовослужбовці переклали на працівників ЖЕО свої обов`язки щодо доставки призовникам повісток з військкомату.

«Згідно статті 38 Закону України «Про загальний військовий обов`язок та військову службу» сільські ради та начальники ЖЕКів зобов`язані стежити за виконанням призовниками та військовозобов`язаними правил військового обліку, а також сповіщати їх про виклик до військкоматів. Сьогодні у нас з цим серйозні проблеми. ЖЕО не виконують свої обов`язки», — розповів Ігор Сорокопуд.

Військовий комісар також каже, що проблема оповіщення призовників на сьогодні стоїть дуже гостро й підозрюється, що вина у цьому саме невиконання обов`язків працівників ЖЕО, які зазначені у законі.«Значна частина призовників реагує великим здивуванням, коли до них приходять військові працівники й заявляють, що призовник не з`явився до військкомату. Вони таке непорозуміння пояснюють тим, що не отримували жодної повістки»
, — каже Ігор Сорокопуд.

Згідно цьогорічного аналізу щодо оповіщення призовників, з більше двох тисяч призовників оповіщення про необхідність з`явитися до військового комісаріату отримали лише 1400 осіб. Більше 700 особам не були вручені повістки.

Це питання у Івано-Франківському військовому комісаріаті особливо загострилося останнім часом через утворення приватних ЖЕО, закони яким взагалі не писані й роботу яких майже не можливо відстежити.

Як розповідають у військкоматі, якщо виявляться факти порушень ЖЕО щодо не оповіщення призовників, буде накладено адміністративний штраф на працівника ЖЕО, який відповідає за дане питання.

old_editor, 25.03.2010 13:44Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини