Анушкевичус пообіцяв що в Івано-Франківську таки встановлять пам’ятник Шевченку

У день 196-річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка в Івано-Франківську відбулося святкове віче, якому передувала урочиста хода. Під час ходу учасники колони поклали квіти до барельєфу Тараса Шевченка (вул. Шевченка, 2). А біля погруддя Кобзаря в парку, що носить його ім’я, вшанувати пам’ять Тараса Григоровича зібралися представники міської та обласної влади, духовенство, письменники та поети, члени громадських організацій.

«Багато істориків не можуть знайти відповіді на запитання: як сталося так, що народ, який століттями не мав своєї держави, не асимілювався і все-таки здобув свою незалежність? Протягом віків Господь Бог дарував нам таких світочів як Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, а також тисячі борців за незалежність – саме це стало запорукою державотворення України. Тому, я не хотів би, щоб такі зібрання з нагоди всенародних свят перетворювалися на змагання між політичними партіями. В кожній українській хаті має бути Біблія і Кобзар, а пам’ятник Шевченку має бути місцем єднання та виконанням його заповіту», — зазначив міський голова Віктор Анушкевичус.

За його словами, 2 травня, у день перепоховання великого Кобзаря, буде проведено громадські слухання, які покладуть край дискусії, що вже тривалий час точиться в Івано-Франківську щодо місця встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку. А коли це питання буде вирішено, то наступного року на день народження Кобзаря, вшанувати його пам’ять громадськість міста зможе покладанням вінків до нового монумента.old_editor, 10.03.2010 17:06Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини