Якщо Івано-Франківська ОДА не розрахується із Львівською залізницею, вона може відмінити рух деяких дизель- та електропоїздів

Львівська залізниця вкотре змушена звертати увагу обласних адміністрацій на заборгованість за перевезення пасажирів пільгових категорій. За підсумками 11 місяців 2009 року, уповні розрахувалися із залізницею лише Львівська, Тернопільська та Волинська області. Натомість інші області Західної України мають значну заборгованість: Закарпатська відшкодувала 73,9 % передбачених коштів, Чернівецька – 84,6 % та Івано-Франківська – 89,5 %. Та найгіршою є ситуація з розрахунками Рівненської ОДА – там видатки залізниці на перевезення пільговиків відшкодували лише на 64 %.

Зважаючи на це, Львівська залізниця висловлює подяку керівникам Львівської, Волинської та Тернопільської областей за вчасне виконання зобов’язань і сподівається на таку ж співпрацю у майбутньому. А от у разі невиконання умов співпраці іншими обласними адміністраціями, залізничники, аби скоротити збитки від перевезень у приміському сполученні, змушені будуть вдатися до відміни деяких дизель- та електропоїздів. Зважаючи на суми заборгованості, найімовірніше, у Рівненській області доведеться скасувати п’ять або й шість потягів, інші області-боржниці можуть втратити по три поїзди. Наразі триває моніторинг заселеності приміських потягів на усіх напрямках у вказаних регіонах.

Довідка

Щодоби збитки Львівської залізниці від приміських перевезень зростають і вже становлять орієнтовно 1 млн. 377 тисяч гривень (минулого року ця цифра дорівнювала 950 тисяч гривень).

Також понад 16 мільйонів збитків Львівська залізниця зазнала від перевезень студентів вищих навчальних закладів та учнів професійно-технічних училищ. За підсумками 10 місяців 2009 року залізниця надала вказаних послуг на суму 20 323,4 тис. грн., а отримала компенсації від Міністерства освіти і науки у сумі 4 039,3 тис. грн. Відтак, непокрита сума становить 16 284,1 тис. грн.
old_editor, 04.12.2009 14:14Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини