У Івано-Франківську вшанували пам'ять жертв Голодомору. Ми повинні знати імена усіх катів — Анушкевичус

У суботу, 28 листопада, в Івано-Франківську відбулося вшанування жертв Голодомору 1932-33 років. Громада міста зібралася на Вічевому майдані, щоб взяти участь у всеукраїнській акції «Засвіти свічку».

Усі, хто зібрався в цей день на Вічевому майдані, хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх невинно убієнних українців, що загинули від рук комуністичного терору у 1932-1933 роках та запалити свічку, в пам'ять про цих людей. Для вшанування жертв Голодомору, о 16-00 було зупинено увесь рух в центральній частині міста.

Після урочистої частини представники влади, громадськості міста, школярі та студенти скорботною ходою вирушили до Меморіального скверу, де встановлено символічний хрест пам'яті жертв Голодомору. Там відбулося покладання вінків до символічного пам'ятного знаку жертвам голодомору та панахида.

Виступаючи під час скорботної церемонії, міський голова Івано-Франківська зазначив, що кожен народ має свої перемоги, радісні та сумні дати в історії.

«Але Голодомор 1932-1933 років — це одна із найтрагічніших сторінок нашої історії. Люди помирають кожен день. На превеликий жаль, так влаштоване наше життя, що відбуваються авіакатастрофи, стихійні лиха, людські життя забирали і забирають далі війни. Це сумно, але те, що в роки Голодомору люди гинули від голоду, від штучно створеного голоду, – це страшно. Важко уявити собі цинізм, яким потрібно було володіти, щоб створити цей штучний голод і знищити мільйони людей на найродючіших у світі чорноземах», — сказав міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.

За словами мера Івано-Франківська, непокараний злочин завжди породжує нові злочини, тому і цей злочин має бути визнаний, і ми маємо зробити все, щоб українці знали кожне ім’я ката, які робили цей штучний голод.

old_editor, 30.11.2009 20:29Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини