Банки не платять страховки автовласникам

Банки позбавили позичальників страхових виплат, що призначалися для ремонту кредитних автомобілів.

Про це повідомляє видання «Діло».

«З початку року практично усі банки з першої двадцятки перестали віддавати страхові виплати позичальникам. Навіть тим, хто вчасно й у повному обсязі погашають кредит», — цитує видання заступника голови Держфінпослуг Сергія Михайленка.

За законодавством саме банк вирішує, куди страховик перелічить страхову виплату — власникові на ремонт придбаного в кредит авто або ж внесе в рахунок погашення кредиту. Останній варіант застосовувався тільки стосовно недисциплінованих позичальників. Але тепер ситуація змінилася.

Через те, що вплинути на усі банки страховики не можуть, вони пропонують зробити виняток хоча б за тим банками, де була введена тимчасова адміністрація.

Вирішити проблему спробують за допомогою регулятора. «Страховики мають намір звернутися до Держфінпослуг і домогтися можливості на законних підставах не платити банку-бенефіціарію страхове відшкодування за клієнта, якщо в цьому банку введена тимчасова адміністрація», — говорить керівник асоціації «Страховий бізнес» Ігор Яковенко.

Це питання піднімалося минулої п’ятниці на спільній нараді регуляторів фінансових ринків, у якому брали участь представники Національного банку, Держфінпослуг, Асоціація українських банків та інші.

Поки що учасники наради обмежилися створенням робочої групи, яка, зокрема, займатиметься і питаннями перерахування страхових виплат банкам із уведеною тимчасовою адміністрацією.

Українська Правда

old_editor, 16.02.2009 14:51Фоторепортажі

Вибір редакції

Найпопулярніші новини